avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 534 soluții astăzi
Forum Activitate EugenG1

Activitate EugenG1

Răspuns la discuția Furt din magazin
avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

La haine situatia poate sa fie mai complicata dar daca prejudiciul este recuperat veti scapa de cazier.
Daca va mai gasesc si cu alte furturi situatia se va complica.


Bluza a luato inapoi Doamna de la magazin . E prima abatere . Oare pot astepta pana la salarul urmator sau am nevoie neaparata de un avocat acum ?
Buna , am 37 de ani si nu am antecedente penale (nu am avut nici macar o amenda in viata mea ). Dupa o cearta cu fosta prietena am fost intr-un mall unde am baut cu un pahar in plus decat ar fi trebuit si pe urma am plecat sa imi cumpar haine . Am luat o pereche de blugi (140 lei ) si o bluza (60 lei) dar am platit doar blugi (cu cardul ) , iar la bluza i-am rupt eticheta :sorry: . La iesire din magazin a sunat alarma , a venit politia , am fost la declarati , amprentat . Acum la o luna distanta , mi-a zis un prieten ca a venit la politie o citatie pe numele meu in calitate de faptuitor . Ce urmeaza ? Ce as putea pati ? Am avut un deces in familie si pana luna viitoare nu am nici un ban #-o , o sa fie nevoie sa caut pe cineva sa iau un imprumut ?