avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1324 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters414114

Activitate ContSters414114

sora mea vitrega si cu mine avem acelasi nume de familie cu al tatei
as dori niste lamuriri cu privire la succesiune, mostenire.. sunt nascut in 1979 dintr-o relatie de concubinaj dar inainte de 79 tatal meu a avut o alta relatie se pare tot de concubinaj si au avut o fata nascuta prin 74 dar traiesc impreuna cu aceeasi femeie si acea fiica pana in zilele noastre posibil fiind casatoriti.... mama mea nu sa mai recasatorit niciodata dupa acea relatie de concubinaj si traieste si azi... tatal meu mia platit pensie pana la 18 ani dar nu am locuit toti trei niciodata si nu am date despre el, stiu doar ca traieste de la sora ,mea vitrega. intrebarea este.. sora mea vitrega are vreun drept la un spatiu pe care mama mea vrea sa mi-l lase din timpul vietii prin succesiune sau dupa ce trece in nefiinta dupa ce voi face succesiunea??prin vanzare cumparare nu are nici un drept! cum ar trebui sa procedez sa fiu sigur, succesiune sau vanzare cumparare?? tatal meu are un apartament... eu am vreun drept ?? daca da cum si cand?? sora mea vitrega are 3 copii iar eu nu am copii.... va multumesc