avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 730 soluții astăzi
Forum Activitate Miichel

Activitate Miichel

Acum este prea tarziu pentru a poza seiful nu avem cheie de la apartament si nu ne-am gandit sa pozam si seiful ,am pozat numai camerele.Noi nu avem acces in apartamament .Am fost acolo numai cand am luat hainele pentru a-l putea scoate din spital .Nu avrut sa ne mai lasa sa intram.
Am fost la gaz si curent si am reziliat contractele nu mai are acum nici curent si nici gaz , la intretinere am achitat datoriile pe 2 luni acolo figura o persoana am cerut si am primit o adeverinta din care rezulta ca din septembrie 2016 figura o persoana.Avem si o inregistare pe telefon din are reiese ca tatalui meu ia fost rusine sa spuna ca sta singur ,s-a intilnit cu doamna de la intretinere in august si asa a scoso de la taxe numai in septembri.
Noi mai steptam putin poate va pleca daca nu are utilitati. Nu este prea placut prin instanta .......dar, daca nu avem incotro o vom face.
Va multumesc.
Am revenit cu amanunte in mesajul de mai jos
In ultimi 2 ani nu a mai locuit acolo , dar inainte de sarbatori s-a reintors, iar el a decedat comotie cerebrala pe 25 decembrie dupa ce a stat in spital in coma .Pana atunci fara sa ne anunte , a tot incercat a tot intrebat ,dar nefiind casatoriti nu a avut incotro si a luat legatura cu noi.Noi l-am scos din spital ne-am ocupat de inmormantare ea bea foarte mult era ma tanara ca tatal meu si iimai placeau si alti barbati.Ea in acesti 2 ani a stat cu altul .Tatal meu avea un prieten bun caruia i se confensa de la el stiu. Si eu am fost in vara la el si era singur . Bun acum ea sustine ca a stat cu el 25 de ani si ca a contribuit si la cumpararea apartamentului .dar pe contract apare numai tatal meu.Ea acum nu vrea sa plece din apartament , spune sa o dam in istanta sa dovedim ca avem dreptul acolo, mai spune ca are mutatie acolo acum totul este al ei.
Noi am facut succesiunea suntem 2 fiice mostenitoare ,asteptam CF si nu stim ce va fi? Cred ca trebuie sa o dam in istanta pentru evacuare? Noi o lasam sa ia ce vrea din apartament dar ea vrea totul. A avut si un seif cu bani care era spart si nu mai exista nimic si nici pe carduri tot ea s-a ocupt de ele.
Va rog sa ne sfatuiti ce sa facem?
Con ubina are dreptul la proprietare