avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 509 soluții astăzi
Forum Activitate ioanadanielescu

Activitate ioanadanielescu

Multumesc din suflet pt timpul acordat.
In concluzie, pot sa stau linistita pt ca o sa am parte de concediu de maternitate, nu?? :) Oricum vreau sa merg si la casa de pensii sa-mi dea un desfasurator pt a vedea concret pana la ce data am lucrat in anul 2015 . Multumesc inca odata pt informatii !
La multi ani !! An nou fericit!!
01.01.2015 pana la inceputul lunii mai 2015 ( nu mai stiu exact ziua ) si din 04.04.2016 pana in prezent . Ce perioada o sa se ia in considerare? Multumesc
Anul trecut am lucrat in jur de 5 luni la o firma, mi-am dat demisia am plecat in strainatate si de anul acesta din 4 aprilie lucrez la o alta firma, data probabila a nasterii este la inceputul lunii februarie 2017. In concluzie, o sa beneficiez de concediu de maternitate chiar daca am 12 luni lucrate cu intrerupere din ultimii 2 ani ?? Vreau sa stiu cert daca se poate, daca nu se poate sa mearga sotul. Va multumesc
Am o nelamurire, o sa nasc la inceputul lunii februarie, la firma pt care lucrez nu am 1 an de munca (o sa am numai in aprilie) insa am lucrat si anul trecut la alta firma, intrebarea: o sa beneficiez de concediu maternitate daca am 12 luni lucrate in ultimii doi ani dar cu intrerupere??
Multumesc .