avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 312 soluții astăzi
Forum Activitate dnady

Activitate dnady

pina la grenada mai bine ai fii la subiect decat sa ne gandim daca cumva cade drobu de sare ( stii fabula? nuu? ) , nu ti-a povestit nimeni de grenada astfel incat sa inventezi cumva o situatie de mai rau si daca o pituleam acu nu mai discutam noi pe aici si nu ai fii avut unde sa iti descrii gandirea

si nu vezi tu ce calitate as mai fii putut avea ? ai citit ce am scris mai sus ? nu cred

pai am scris ca as fii putut avea calitatea de martor in un dosar deschis in REM ca doar nu am pus eu acolo munitia , sai il fii facut in REM sa caute faptasul si cum nu are cum sa il gaseasca deoarece e mort de pe vremea razboiului se inchide in REM dosaru fara sa apar eu ca si faptuitor ca doar nu am luptat in razboiul din timpul caruia sint cartusele alea

deci se putea face in REM si eu ca martor doar?
am un raport a politiei care recomanda clasarea avand in vedere ca nu am savarsit fapte in incidenta penala a regimului arme munititii cu articolele descrise acolo deoarece am sunat imediat si un echpaj sa prezentat etc. bla bla bla .............daca la asta va referiti ,
daca va referiti la faptul ca va trebuii sa imi dea ceva la mana cand o sa ma prezint in instanta la data citata cand va avea loc sedinta pe dosarul asta atunci inca mai am de asteptat pina la termenul stabilit pentru sedinta
ok odata dar nu in calitate de faptuitor , ce am savarsit de sint chemat in calitate de faptuitor?
le-am pus eu acolo ? dosar penal in rem si eu ca martor eventual, dar nu ca si faptuitor , deci ne intelegem pina la urma sau mai trebuie sa scriu odata de la inceput,. pe ce baza a intocmit politistu dosarul ca si faptuitor la regimul arme munitii?
dar poltitstul avea si alte variante inafara de aceasta? intrucat nu imi convine sa ma plimb datorita acestei intamplari , sa pierd timp si bani, poate ca in acea data la ora 9 nu pot sa merg sau daca merg nu sint in alt loc unde ar trebuii sa fiu de exemplu si poate ar fii mult mai important sa fiu in alt loc la acea ora

eu vad simplu treaba asta asa cum am scris mai sus

am gasit munitia , am predat-o mai departe sa se spele pe cap cu ea cei de la ISU si politia intre ei de ce sa mai am si eu umblaturi pe la instanta................aiurea

faca ei intre ei o tona de hartii , e treaba lor

eu inafara de un apel la politie sau ISU nu vad de ce ar mai trebuii sa pierd timp cu prezentari la instante sau alte interogatorii pe acest subiect .............NU e normal asa ceva ..... poate sint eu putin cu pretentii dar asa mi se pare ca ar fii normal sa fie

cine mai suna la politie in astfel de cazuri daca ziceti ca astea sint procedurile si pasii gasesti si ai dosar apoi te plimbi chiar daca nu ai timp si nu vrei sa te plimbi etc.

asa cum am scris mai sus deoarece asta ma intereseaza in mod expres:

politistul avea si alte variante inafara de aceasta?

pe scurt , am gasit niste cartuse de pe vremea razboiului in urma unor lucrari, am sunat la politie au venit au intocmit dovada de ridicare a munitiei si acum sint chemat pe data X la judecatorie in calitate de faptuitor in dosarul cu obiectul: confiscare speciala art.315 lit. c NCPP,

intrebare :
este normal asa ceva?
sau politistul nu trebuia sa faca dosar penal pt asa ceva ?
adica eu nu sint faptuitor la regim arme munitie si totusi am dosar penal deschis vad ca,
de confiscat eu stiu ca e vorba atunci cand savarsesti ceva infractiune si se confirma savarsirea ei dar eu nu am savarstit nici o infractiune,
am presimtirea ca acel politist a facut dosar penal doar sa aibe si el activitate
va rog cateva lamuriri daca se poate,
adica putea politistul sa urmeze si alte cai astfel incat sa nu intocmeasca dosar penal ?,
am gasit munitia , am predat-o mai departe sa se spele pe cap cu ea cei de la ISU si politia intre ei de ce sa mai am si eu umblaturi pe la instanta................aiurea

Multumesc