avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1386 soluții astăzi
Forum Activitate Cristina Paula

Activitate Cristina Paula

Răspuns la discuția Incredintare copil
Copilul are 2 ani. Cu mine a stat in permanenta si cu parintii mei.sotul a stat ft putin in tara, iar in prezenta copilului 3 luni cat am fst noi in tara in care doreste el sa ramana, pana am decis sa revenim in tara deoarece mi se adresa ft urat si i am explicat de nenumarate ori ca nu doresc asa ceva pt copilul meu, in casa respectiva venea ft des barbati amic8 de ai lui si se bea cam zilnic, un aspect deranjant din nou, iar capacul la pus aducerea unei dudui acolo la nici o sapt dp plecarea mea. In acest3 aspecte relatia lor prea legata nu are cum sa fie, mai ales ca baietelul nu sta cu nimeni altcineva in afara de mn sau ai mei parinti. Un trecut ca al lui ce poate suferi oricand o recidiva cu siguranta nu poate fi un mediu benefic pt copil, concubina lui fiind deasemeni o fost detinuta pt talharie
Răspuns la discuția Incredintare copil
Si daca el.doreste cu orice pret in ciuda antecedentelor si comportamentului avut e posibil sa ii fie dat copilul pt a-l lua in strainatate? Ma gandesc dupa toate cele enumerate de mine! Ma refer ca as dori un raspuns mai concret pt ca el sigur va dori sa se razbune pe mine aceasta fiindu-i firea si spunandu-mi-o intr o conversatie telefonica! Din partea lui clar nu poate fi vorba de cale amiabila.
Se poate incredinta copilul unui fost detinut,inchis pt talharie ce a si recidivat intre timp insa fara privare de libertate, a fost ani buni dependent de droguri si chiar in timpul sarcinii mele cat si dupa prins odata cu o cantitate mica de droguri, a lipsit de la nasterea si recunoasterea copilului, facand o la cateva luni mai tarziu, parasirea de domiciliu pt a locui in strainatate, refacerea vietii fiind casatorit, consum des de alcool si comportament insotit de jigniri si adresari urate mie, ca mama a copilului si chiar lovire o singura data cu remarca ca nu il intereseaza cat va plange copilul. Sunt foarte speriata ca ar putea vreo instanta sa ii incredinteze copilul unui astfel de individ avand resurse financiare.