avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 580 soluții astăzi
Forum Activitate lucy84

Activitate lucy84

Discuție Custodie copil
Buna ziua.. Sotia mea si.a lasat fetita de 2 ani cu tatal ei. Practic a abandonat-o. Nu stiu daca acesta este termenul dar nu s-a mai interesat de ea de o saptamana. Si-a gasit pe altcineva si a pleacat la el. Mentionez ca ea mai avea un baiat din alta relatie pe care l.-a lasat si pe el in grija mamei ei bolnava de parkinson. Pe baiat l-a mai lasat tot la 2 ani in grija mamei ei si a pleacat in italia. Mi-a luat fata sub pretextul ca vrea sa vada niste neamuri si s-a dus la el.. Ce sanse am eu sa primesc custodia fetei? Mi-e frica sa nu o lase si pe ea in grija mamei ei daca o ia ea. Mama ei nu vrea fata. Stiu ca e mica dar ii e mai bine langa mine. Sotia a fost diagnosticata si cu scleroza multipla. Ea cateodata gandeste ca un copil. Ce sanse am in instanta sa primesc fata? Avem si un apartament me numele nostru luat prin prima casa. Nu este inca achitai,deci nu intra in partaj. Totusi as vrea sa il tin pentru copil. Ce sanse am sa primesc custodia? Faptul ca si-a lasat copii, boala ei, conteaza in instanta?
Discuție pensie
mama mea are boala Parkinson. Si-a facut dosar de pensie si a primit suma de 39 RON. as vrea sa stiu cum este posibil asa ceva?