avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1029 soluții astăzi
Forum Activitate anne.rusu@yahoo.ro

Activitate anne.rusu@yahoo.ro

Răspuns la discuția Reziliere contract cablu tv
Multumesc frumos!
Buna ziua!Va rog sa ma ajutati in urmatoarea situatie:am contract cablu tv si internet cu o firma din constanta de 3 ani.Nemultumita fiind de seviciile lor,semnal foarte prost,netul cade foarte des,pret destul de mare al abonamentului,m am dus pe data de 27.12.2016 sa platesc abonamentul si sa fac cerere de reziliere.Am stat civilizat la rand,am platit factura,si i am spus casierei ca vreau sa reziliez contractul.Mi a spus sa depun o cerere si in termen de 30 zile voi primi un raspuns acasa.I-am cerut o coala A 4 sa scriu cererea ,mi a dato si mi a spus ca nu am voie sa o scriu acolo,sa vin cu ea scrisa,sa ridicat in picioare si m a poftit afara in repetate randuri desi afara era decembrie si ploua,i am spus k nu am cum sa o scriu afara ca ploua si a zis ca nu o intereseaza sa ies afara ca nu am voie acolo.Eu nu am intalnit asa ceva in nici un spatiu public,in nici o institutie sa mi se spuna ca nu am voie sa scriu o cerere acolo ,in conditiile in care ei au venit acasa ,i am invitat in casa cand am incheiat contractul,am platit abonament 3 ani de zile si eram inca client existent.i am spus ca are o atitudine foarte urata fata de clienti.Dupa 30 de zile de asteptare nu am primit nici o notificare acasa,m am dus la ei la sediu sa predau si decodorul si sa incheiem colaborarea,casiera imi scoate din calculator notificarea pe care ar fi trebuit sa o primesc acasa prin care ma anunta ca mi se reziliaza contractul cu taxa de 193 euro si decodorul nu mi l ia sa il iau acasa.Mentionez ca eu am incheiat deja un contract cu alta firma de cablu,nu imi permit sa platesc doua contracte si nici taxa de reziliere,in plus casiera ma dat afara inainte de a scrie taxa de reziliere,eu nu sunt de acord ca le platesc,mi au spus sa merg la opc ,este treaba mea.ce pot face in acest caz.va multumesc anticipat!