avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1788 soluții astăzi
Forum Activitate Yonumaiyo

Activitate Yonumaiyo

Discuție Licenta muzica
Am o cafenea, trebe sa platesc licenta muzicala daca merge post de muzica de la legat la boxe pe televizor. Tin sa precizez ca am contract cu RCS-RDS
Răspuns la discuția Bar cu jocuri de noroc
Buna, din nou, am fost la registru nici ei nu stiu exact. Legat de soarta codului nu e mare problema va dati seama ca o sa il fac daca chiar e necesar doar pentru acesc cod capitalul socoal este de 30000 de lei si nu pot sa pun codul decat la activitate principala unde eu nu am activitatea principala jocurile de noroc
Răspuns la discuția Bar cu jocuri de noroc
Da asta stiam si eu. Nu inteleg de ce mia cerut CAEN-ul asta nu am fost inca la registru comertului, totusi ma intreb cum ar putea sa imi modifice actul constitutiv al societatii avand in vedere ca am acolo toate cudurile CAEN ce tine de magazine si baruri. Ori cum, deocamdata, multumesc pentru ajutor
Răspuns la discuția Bar cu jocuri de noroc
Da asta stiam si eu. Nu inteleg de ce mia cerut CAEN-ul asta nu am fost inca la registru comertului, totusi ma intreb cum ar putea sa imi modifice actul constitutiv al societatii avand in vedere ca am acolo toate cudurile CAEN ce tine de magazine si baruri. Ori cum, deocamdata, multumesc pentru ajutor
Deci, administrez un bar un S.R.L. mai exact, am facut cu o firma de jocuri de noroc un contract de participatiune, mai pe inteles e un contract unde eu ma folosesc de activitatea lor fara a avea un angajat de la ei, angajatii mei se ocupa de tot ce tine de jocuri anulari puncte aparate, punere bilete la pariuri si asa mai departe de curand am avut control de la finante si mi-ua spus ca in actul constitutiv de la S.R.L.-ul meu trebe sa am si codul CAEN 9200. Intrebarea mea este daca am contract de participatiune am nevoie de acest cod CAEN?