avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 401 soluții astăzi
Forum Activitate dana603

Activitate dana603

Răspuns la discuția mama vs tata
Multumesc mult.
Răspuns la discuția mama vs tata
Multumesc frumos pentru raspuns. Initial am vrut sa merg la politie si sa ma adresez organelor, sa ma ajute sa aduc fata acasa si sa-i puna in vedere sotiei ca si eu trebuie sa imi dau acordul in actiunile intreprinse de ea vizavi de copil. Nu am stiut daca ar fi corect fata de fata pentru ca ea mai mult ca sigur se va simti pros daca as pune-o intr-o asemenea situatie. Am gandit corect sau ar fi mai indicat sa ma adresez organelor de politie. Imi e teama pentru copil,pentru ca o seara care degenereaza acolo ii poate schima si strica viitorul.
Discuție mama vs tata
Buna ziua. Suntem un cuplu in divort. In cuplul nostru avem si o minora de 13 ani. De cand au inceput efectiv procedurile de divort, minora asculta si respecta doar deciziile mamei. Eu, adica tatal sunt tratat ca un fel de umplutura ,de care nu e necesar sa se tina cont. Ma deranjeaza ca fata a ajuns sa isi petreaca noptile in casa unei prietene de a sotiei, casa care nu imi inspira incredere pentru ca e vorba de o pereche in concubinaj , iar concubinul consumator de alcool si violent chiar si in public.Din partea fetei nu primesc nici un fel de raspuns la intrebarile adresata sau la apelurile telefonice. Iar mama imi raspunde ca este la prietena ei care are si aceasta la randul ei o fata de 13 ani si asta este tot ce trebuie sa stiu. Ce pot face pentru a-mi recupera calitatea de parinte in fata copilului?