avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1088 soluții astăzi
Forum Activitate lavecchia

Activitate lavecchia

Buna ziua .Exista o lege prin care vechimea din Italia se ia in considerare la un job in România?
Răspuns la discuția Problema cu vecinii
Dar daca eu as intra cu abuz de putere sa curat terenul si sa l cultiv ...care ar fi consecintele ? Adica dupa ce ca muncesc mai mult de o saptamana ..investesc si bani ....mai platesc si amenda ...e posibil ? Ce ma sfatuiti ? Va multumesc anticipat !
Buna ziua ...nu siu daca problema mea poate primi un raspuns aici !!!in spatele casei mele sunt 1000 m de teren abandonat de mai bine de 10 ani ...proprietarul este decedat iar ca ereditari sunt un fiu (pe care nu l cunoaste nimeni ) ....o sora de -a decedatului +nepoti ....problema e ca nici unul nu a venit niciodata sa curete sau sa cultive acest teren ...vara vin vulpile pana in fata casei mele .de caini abandonati nu mai vb.....e plin de niste maracini (gardurarita )care sa intins si la mine ...va intreb ???ce as putea face eu ???pot sa intru sa curat si sa cultiv acel teren fara abrobare ? Sau merg sa denunt proprietarii pe care nu i cunosc.!!!Astep cu nerabdare raspuns !!!