avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 602 soluții astăzi
Forum Activitate GeorgeCristian36

Activitate GeorgeCristian36

Buna seara, in urma cu ceva timp mai exact 4-5 ani fratele mamei a decedat insa nu a apucat sa faca un testament al locuintei fiind vorba de o garsoniera, in viata a ramas mama mea tatal meu, sora mai mica cu sotul ei care ambi sunt aici in Romania, al 2 lea frate al mamei a decedat insa el nu a fost in Bucuresti ci in Craiova, apoi a decedat si sora mijlocie cu sotul ei aici in Bucuresti iar baiatul lor(adica var-ul meu) este plecat de multi anii in America sa zic ca sunt aproape 18 de anii, sora cea mare cu cei 4 veri ai mei sunt la fel plecati tot in America cam tot 18-19 anii si numai stim efectiv nimic de ei din cauza ca au rupt orice legatura cu noi, pur si simplu sa debarasat de noi si nu vor sa stie de noi nu-i intereseaza.
Problema este ca nu sa putut face succesiunea din cauza ca sora mai mare care este plecata nu a vrut sa isi dea acordul fiind de rea vointa pentru efectuarea succesiuni zicand ca ea numai vine aici pentru nimic in lume si sa facem ce stim dar pe ea nu o mai intereseaza de noi sa facem ce stim.
Din cate sa inteles fara ea nu se poate efectua aceasta succesiune a garsonierei,si am tot incercat sa ajungem la o intelegere cu sora cea mare insa aceasta a refuzat orice contact cu noi,si asa au trecut 5-6 ani in care nu am putut rezolva nimic, insa sa platit intretinerea la zi, au fost oprite gazele, lumina, apa, si in momentul de fata nu locuieste nimeni acolo insa noi am platit totul la zi.
Ce se poate face in acest caz??? se poate ca eu nepot sa locuiesc acolo fara ca aceasta succesiune sa fie efectuata ??? si daca da ce trebuie facut ??
Astept un raspuns din partea dumneavoastra, va multumesc anticipat.