avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 875 soluții astăzi
Forum Activitate Anduu95

Activitate Anduu95

3 din 3 utilizatori consideră
acest răspuns util
Sigur că da unii "se supără" în tara asta daca te uiți urat la ei pe strada, sau dacă o fata sau femeie nu le răspunde la avansuri. Asta scuza comportamentul indivizilor de a hartui ani de zile persoane din apropierea individului și departate sa fimn seriosi!! Nimeni nu merita sa trăiască așa. dacă ai săvârșit o fapta penală exista legi. Ceea ce fac unii "pentru distracție" hartuiesc etc se numește boala. nu au nici o scuza și dacă te afli in situatia asta trebuie sa te aperi tu singur
scutaruc a scris:

Ceva nu corespunde realitatii, daca spui ca ai contul de facebook inchis, nu ai cum sa fii hartuit. Daca adresele tale de e-mail ( doar daca sunt ale tale) le stergi , deasemenea nu poti fi hartuit, ( iti faci alt email).
Daca iti schimbi nr de telefon, deasemenea nu mai poti fi hartuit.
Daca poate ai publicat in trecut poze cu familia, asta e problema ta, si va trebui sa-ti asumi greseala. In mod sigur ai suparat pe cineva.

Salut, am văzut topicul tau nu sunt avocat dar mi sa întâmplat și mie ceva in mod asemănător și mai grav pt că persoane la care țineam erau hărțuite atât tehnologic cat si real ca să își piardă mințile. Exista așa ceva nu ești nebun in cazul meu tot ce pot sa ți spun e că era cineva cu putere cunoștea legile și "se distra" făcând o fixație pt sora mea Documentează tot ce ti se întâmplă chiar daca politia te ajuta sau nu trebuie să te ajuti singur. În cazul meu au fost persoane cu cazier dar erau protejați și lăsați să se "distreze" că intelegi puțin situația. Nu a fost plăcut dar în România va mai mira ceva !? pe bune acum