avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1242 soluții astăzi
Forum Activitate Mihaela20feb

Activitate Mihaela20feb

buna ziua,

prietena mea are 5 copii cu 2 barbati,3 copii cu primul si 2 cu al doilea.

Problema este primul copil baiat 9 ani este luat de primul concubin ,este pe numele lui trecut, ceilalti 2 care sunt sunt si ei trecuti pe numele tatalui, dar sunt in plasament (deoarece a fost data afara din casa fara bani,batuta si alungata ,fara copii. copiii i-a tinut tatal separat, a fost decazuta din drepturi deoarece la momentul acela acum 4 ani ,nu avea unde sa stea,nu avea o locuinta
o vecina a mamei sale a luat-o la ea acasa,(parintii fiind decedati) a ajutat-o cum a putut.

Dupa 1 an de zile a intalnit un alt barbat cu care si-a refacut viata, are cu el 2 baieti unul de 3 ani si unul de 2 ani.Acum trei ani cand s-a nascut copilul(baietelul de 3 ani)statul i l-a luat ,din cauza fostului concubin, acum a ramas doar cu baiatul de 2 ani,

V-am spus povestea pe scurt,este mult de povestit....problema este ca ea acum vrea sa-i ia pe toti acasa, cum sa pecedeze? (acum are o situatie materiala buna acum, nu s-a casatorit inca ).
Va rog sa ma ajutati.
Cu respect,

-editare date personale-
Discuție Indemnizație
Buna seara, întrebarea este:am fost angajata cu salariul de bază 2300lei,in fiecare luna aceeași bani 1636 lei net, acum ce indemnizație lunară am sa iau.multumesc aștept răspunsul dumneavoastră pe adresa de email mihaela_20feb2@yahoo.com