avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 505 soluții astăzi
Forum Activitate Fanush

Activitate Fanush

Buna Ziua, Ma numesc Stefan si de curand am avut ultima infatisare la proces in care i sa dat castig de cauza mamei fetitei, tin sa precizez ca fata a avut domiciliul stabil la mine, eu am incercat sa fac tot posibilul sa nu lipseasca nimic, ba chiar i-am impus mamei ei sa sta acasa sa aiba grija de fata, in schimb dupa o perioada dupa ce a venit petita pe lume pleca foarte des la prieteni,..., la mama ei,..., rude si tot asa, ea mai are un copil dintr-o relatie anterioara, am insistat de la inceput sa o aduca sa stea cu noi, soacra mea a refuzat mereu sa o lese la noi (interesul este ca primeste pensie alimentara si alocatia de la stat, acesta este motivul din cauza caruia nu a lasat fata la noi) dupa o perioada, au intervenit discutiile intre fosta concubina si parintii mei, fiind mai tot timpul plecata nu facea mai nimic in casa, i-am tinut apararea vreo un an de zile pena intr-o zi cand le-am dat dreptate, eu venind de la servici am vazuto pe strada mergand cu fata dar nu parea ceva in regula, am asteptat-o la un magazin aproape de casa unde ma oprisem sa beau o cafea dupa o zi de munca (lucrez conducator auto 6 zile din 7, in jur de 8-10 ore), cand a ajuns la magazin a devenit agresiva in vorbe si ridicand tonul foarte des, intrebando dece este fata cam dezbracata era in jur de ora 19 si luna lui octombrie era prea rece pentru felul in care era imbracata, ea mia raspuns ca daca nu imi convine sa ma duc acasa sa aduc haine sa o imbrac, am mai stat putin de vorba cu fratele meu ea intre timp sa dus la toaleta, vazand ca e prea rece am intrat in interiorul magazinului unde dupa aproximativ 20 de min m-am dus dupa ea, cand am intrat in toaleta ea era cazuta jos, in prima faza am zis ca i sa facut rau dar cand m-am apropiat mirosea foarte tare a alcool, inca mai vorbea ceva ceva, am intrebato daca e frumos ce a facut si printre altele si faptul daca ia dat fetei sa manance, a spus ca nu (ajunsesem eu, fata era cu mine, nu avea ce sa se intample cu toate ca mama fetitei intrase aproape in coma) mi-a spusa o las sa isi revina si iese afara singura, eu m-am intors in magazin zumzaind, lumea sa prins ca ceva nu e in regula si am comandat un suc, dar pana sa vina sucul am mers la baie sa vad ce face (trecuse 2-3 min) ea tot acolo era, i-am zis sa se ridice daca poate dar nu putea, atunci am ridicato eu, i-am dat cu apa pe fata si am luato in brate si am duso acasa (fata ramanand cu fratele meu), dupa ce am asezato in pat m-am intors dupa fata, am venit acasas i-am spus ca o sa vorbim dimineata si am adormit fata, dimineata am am intrebat-o daca e frumos ce a facut, nu a zis nimic, eu am plecat la servici iar cu jumatate de ora sa ajung acasa a luat fata si a plecat la mama ei, nimeni nu a stiut unde este a doua zi duminica am sunat-o sa vad unde este, nu a vrut sa imi zica dar mi-a spus pana la urma, si ca ea nu mai vrea sa stea cu mine,..., eu fiind ocupat nu am avut timp sa merg sa imi vad fata, dupa doua saptamani mi-a spus ca pleaca in italia si fata o va lasa la mama ei, nu am putut sa ma opun, dupa cateva zile mai exact in primul sfarsit de saptamana am fost sa iau fata la mine, mia dat-o dar cand am ajuns acasa am gasit in cutia postala ca sunt dat pentru pensie alimentara (dupa 3 saptamani de cand ea plecase de la mine) am vorbit cu parintii mei si fata a ramas la mine pana in prezent, ea venind sa o viziteze de 3 ori in 4 luni, nu mi-a trimis macar 1 leu desi a fost plecata prin italia, dar sincer nu am avut nevoie, acum ce face domnul judecator imi ia fata si o incredinteaza mamei ei... Cum vine asta?
Va rog ajutati-ma si voi da mai multe detalii.