avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 513 soluții astăzi
Forum Activitate georgexxx

Activitate georgexxx

Răspuns la discuția Bataie cu un taximetrist
si am inteles ca daca nu se retine talharia nu exista consecinte pentru ca taximetristu este dispus sa se impace. habar n-aveam ca-i talharie altfel ii dadeam banii inainte de cursa si-l bateam cu banii jos.
Răspuns la discuția Bataie cu un taximetrist
ma intereseaza sa scap fara cazier pentru ca am facut lucrul corect. am aplicat o corectie fizica unui taximetrist. mare branza. nu sunt hotz, n-am furat niciodata. taximetristul este ok, a avut cateva zile de ingrijiri medicale si e pe taxi din nou deci nu e orb.
Răspuns la discuția Bataie cu un taximetrist
politia nu stie povestea reala, noi am spus ca ne-am batut din cauza ca nu avea aparatul pus si am considerat ca ne da teapa.
Răspuns la discuția Bataie cu un taximetrist
chestia e taximetristul n-a pus aparatul de taxare in functiune. cica d-asta nici nu sunt arestat preventiv in momentu asta.
complicat caz.
Răspuns la discuția Bataie cu un taximetrist
sunteti taximetrist? sper sa fiti civilizat in trafic, altfel vedeti ce vi se poate intampla.
---

Acum, serios, imi poate spune cineva daca neplata cursei se considera talharie?
Răspuns la discuția Bataie cu un taximetrist
pai nu i-am furat absolut nimic, unde ar fi talharia? cursa nu a fost platita pentru ca ar fi fost nepotrivit sa-i dam bani dupa ce l-am batut
Salutare,

Mama unui amic a avut o altercatie in trafic cu un taximetrist. Taximetristul i-a dat un pumn in gura si a plecat. Impreuna cu amicul si alta persoana am mers sa pedepsim taximetristul. L-am gasit intr-un final si am plecat in cursa cu el. Nu stia cine suntem. L-am dirijat pe o strada laturalnica si amicul meu a inceput sa-l bata. L-a batut nu foarte tare, dar destul de bine cred eu. Eu i-am dat cu spray cu piper in fatza taximetristului in timp ce se batea cu amicul meu. Dupa asta, am fugit. Taximetristul era batut bine dar nu cred sa fi fost prea ranit pentru ca am auzit cum suna la politie in timp ce fugeam. Mentionez ca nu am platit cursa, de furat nu am furat nimic.

In ce infractiuni credeti ca se incadreaza aceasta fapta? Ar putea fi talharie pentru ca nu am platit cursa?