avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 606 soluții astăzi
Forum Activitate Konvicted

Activitate Konvicted

Salutare...sunt un tanar de 29 de ani din bucuresti si acum circa 2 luni am fost prins cu sub 1 gram de canabis intr un parc de POLITIA ROMANA ...am fost dus la sectie si acolo tot tacamul ,fotografiat ,amprentat si am dat o declaratie ce si cum ..am recunoscut ca o aveam pt consum propriu ....dupa circa 5 ore sunt lasat sa plec acasa spunandumi se ca voi fi sunat de cei de la diicot cand dosarul va ajunge pe masa unui procuror si sa mi astept linistit momentul acasa ..linistit nu prea ca eu de vro 2 luni nu mai am somn noaptea . este prima data cand am o astefel de problema n am avut in viata mea nici macar o amenda pt tulburarea linisti publice.. cazierul meu este curat sper sa si ramana asa desi cineva mi a spus ca pot face chiar si puscarie chiar si pt detinere pt consum propriu iar cantitatea era exact cat pt 1 tigare nus sub 1gram cu mult ...cam ce mi se poate intampla ce ma sfatuiti sa fac mi ar distruge tot viitoru facandumi se cazier pt o tigare cu marijuana .se va tine cont ca sunt la prima abatare ca nu ma invart in cercuri de oameni care se ocupa cu chesti de genu ..pur si simplu am vrut sa fumez o tigare dar n am mai apucat :)) si nici nu mi a mai trebuit de atunci ..va rog sa ma sfatuiti cam ce ar trebui sa fac nu vreau sa mi strice cineva viitoru doar pt ca am vrut sa fumez o tigare