avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 787 soluții astăzi
Forum Activitate CatalinD06

Activitate CatalinD06

Buna ziua,

Am intampinat azi o problema. Sunt jucator de pariuri sportive. Am un cont la o platforma online si am castigat niste bani zilele trecute. Dupa ce am retras, au inceput sa imi storneze o suma de bani cu motivul ca s-a gresit o tranzactie si mi s-au bagat banii de 2 ori. Asta poate fi o greseala de operator bancar sau chiar a celor de la platforma de pariuri. Dar eu deja m-am folosit de banii respectivi si mi-au disparut azi bani din cont. Verificand extrasele la banca, am observat ca am cu - (minus) pe card. Nu am fost informat de aceasta stornare, nu am banuit ca mi-au bagat banii dublu pentru ca nu am tinut evidenta castigurilor. Ca orice om, important e ca ai banii si tu stii doar atat. Mai ales ca am facut mai multe retrageri si nu stau sa tin evidenta fiin ocupat si cu un loc de munca si un masterat. Nu imi permit sa pierd timpul sa verific greselile altora. Cum pot rezolva aceasta situatie? Ma deranjeaza faptul ca mi se retrag bani fara sa fiu anuntat si ca cineva trebuie sa raspunda de greseala asta a bancii sau a platformei. Pentru ca eu nu sunt obligat sa platesc pentru greselile altora. Cel putin eu asa cred. Am sunat la cei cu platforma si nu mi-au dat nici o lamurire. Operatorul mi-a spus ca va crea un incident catre departamentul abilitat si atat. Un sfat? Orice mi-ar fi de ajutor. Pentru lamuriri mai complexe, astept informatii sa vad a cui este vina si anume, a celor de la banca sau a celor cu platforma. Astept intrebari daca sunt nelamuriri si raspunsuri daca ma poate ajuta cineva.

Cu stima,

Andrei Catalin Dumitru