avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1798 soluții astăzi
Forum Activitate Daniela98

Activitate Daniela98

Buna ziua,

Am 19 ani și locuiesc in Germania de aproape 2 ani . In speranța ca nu o sa ingnorati mesajul meu, am decis sa va scriu. Am nevoie urgentă de ajutor, in legătura cu mama mea. Poate ma puteți ajuta cu o îndrumare sau un sfat. Ea este căsătorită cu tatăl meu vitreg, de 8 ani și au un copil împreuna in vârsta de 12 ani. Acest om este foarte violent și agresiv, are probleme cu alcoolul și nu se poate stăpânii . Ea însă , s-a saturat sa mai îndure și sa vadă in fiecare zi violenta in familie, injurii și amenințări cu moartea asupra tuturor. Fratele meu mai mic, risca sa între intr-o depresie din aceasta cauza, are coșmaruri , și ii este frica sa mai stea in casa. Aceasta drama întâmplându-se încă din România, mama mea a încercat a face ceva in legătura cu asta, apelând la divorț, multe declarații la poliție , fără niciun rezultat. In orașul in care locuiam noi am impresia ca nu exista lege, deoarece , aceasta lege o obliga pe mama mea, sa l țină pe acest domn violent sub același acoperiș. Țin sa precizez ca nu are drepturi asupra bunurilor. Fiind fără speranța, și fără vreun ajutor in aceasta lume, am decis sa va scriu și sa va împărtășesc povestea noastră , in speranța ca poate ne ajutați sa rezolvam aceasta problema.
Va rog din suflet sa nu ma ignorați și cum dumneavoastră știți mai bine , poate ma puteți îndruma mai departe.

Va mulțumesc foarte mult !

[2.14. din Regulament: Identificarea unor persoane, fie fizice sau juridice, in mesajele postate sau in titlul topicului, nu este de dorit. Nu uita ca pe forum se discuta probleme juridice, iar nu implicarea lui X sau lui Z in ele - editare date personale]