avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1782 soluții astăzi
Forum Activitate Joiana

Activitate Joiana

Răspuns la discuția Executare silita Provident
ulterior dupa lasarea mesajului am descoperit aceasta informatie pe un site
"La data de 24 martie 2017, in evidenta ANPC figurau un numar de 30 de firme de recuperare creante (vezi aici lista), printre care nu se regasea cea mentionata de dumneavoastra: Ultimo Investment Portfolio Luxemburg.

Firma Ultimo Portfolio Investment (Luxembourg) S.A. apare pe site-ul B2 Holding, ca susbsidiara a acestei companii din Norvegia, prezenta in Romania printr-o alta subsidiara, Debt Collection Agency SRL, care este inregistrata la ANPC.

Se poate "ataca" cu acest fapt ? si mai ales ca eu nu am semnat nici un document cu firma de recuperatori ?
Buna ziua, am gasit astazi un plic de la biroul executorilor prin solicitarea creditorului urmaritor ultimo portfolio investment in legatura cu provident. Am incheiat un contract cu provident in data de 11.02.2016 imprumutand suna de 3000 de lei pentru achitarea datoriilor,nu am avut posibilitatea sa achit rata in urmatoarea saptamana asa ca agenta inceput sa ma strige pe strada pentru ca locuia in zona si chiar sa dus la fiica mea la servici pe scurt ma hartuia. nu am avut posibilitatea sa returnez suma imediat ,ar fi insemnat din banii care i`am imprumutat sa ii inapoiez incepand cu urmatoarea saptamana. detin un apartament pe numele meu si cateva eletrocasnice .suma de 3000 de lei a ajuns la 5.969 lei.numarul de dosar este 252/2018 data 05.06.2018. mai este specificata executarea silita prin proprie asupra sumelor de bani , venituri ,asupra bunurilor imobile. am nevoie de ajutorul dumneavoastra , sa ma indrumati ce pot face .. cum o pot scoate la capat