avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 863 soluții astăzi
Forum Activitate delphinul

Activitate delphinul

Răspuns la discuția azil politic in romania
Multumim pentru raspuns.Dar tot acest dosar sa inceput sau mai corect spus sa întors impotriva mea după 7 aprilie 2009 unde am participat la revoluția din moldova impotriva comunismului.atunci am fost ptinsi din strada si dusi in cpmisariatele de poliție.acolo sa facut si judecata.Judecătorul a fost acelasi care a fost si de pe dosarul penal.Ma amenințat in sedinta sa astept ca vin comunistii la putere înapoi apoi vad eu ce patesc.eu sunt un unionist ferm care miam expus parerea in public si mai sint si membru de partid care tot este pentru unirea basarabiei cu romania.la mpmentul de fata in tara este un regim dictatorial .care conduce cu justitiebsi altele nu conform legii ci după bizunar.Mie mi sa incrominat ca am inselat in suma de 29000euro mau condamnat la 8 ani.Ieri altul pentru furtul a unui miliard de euro condamnat la 6 ani.Unde in ce tara sa ma adresez sami caut dreptatea.
Buna ziua.sunt cetatean din republica moldova.Acolo la initiativa presedintelui comunist mi sa intentat un dosar penal pentru inselaciune.Pe acest dosar mai sunt si 4 cetateni romani.In privinta lor s-a disjungat si sau trimis materialele in Romania.Romania a clasat urmarirea penala in privinta acestor cetateni din lipsa elementelor de infractiune.Eu am fost condamnat pe nedrept la 9 ani privatiune de libertate.Am cerut azil politic in romania mi sa refuzat si vor sa ma extradeze.Zic ca tara mea este sigira exista democratie.Insa realitatea este alta este dictatura.Leam adus probe.Cum sa obtin protectia din partea statului roman.Nevasta si copii au cetatenie romana mie nu miau dat deoarece am cazier murdar .Ajutati-ma va rog.