avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 609 soluții astăzi
Forum Activitate Barbulescu Raluca

Activitate Barbulescu Raluca

Nu...ambi au decat certificatele de nastere provizorii italiane...(extrasul de nastere)
si am cerut de la primaria locala extrasul de nastere multilingv cu conventia de la Vienna..am inteles ca acesta din urma nu ar mai trebui apostilat...am fost informata bine?
va multumesc pt disponibilitate!
va multumesc din suflet mi-ati fost de mare ajutor...chiar nu stiam cum sa mai procedez...
si o ultima intrebare dupa care nu mai insist...
toate aceste lucruri le pot face si farà ca tatal copiilor sa fie prezent (in cazul in care decid sa le fac in Romania?)..Va multumesc inca o data pt disponibilitate!
buna ziua
As avea nevoie de o informatie daca se poate...am doi copiii minori ambi nascuti in Italia...eu si tatal lor avem cetatenie romana dar nu suntem casatoriti
baiatul cel mare are 5 ani..eu as dori sa merg in Romania farà tatal lor pt ca acesta nu poate fi prezenta decat o saptamana la intoarcere...
am inteles ca trebuie ordin judecatoresc pt inscrierea tardiva a certificatului pt baiatul cel mare...cam cat ar dura aceasta practica?este posibil sa le fac certificatele de nastere in Romania farà ca tatal sa fie prezent?va multumesc anticipat