avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 883 soluții astăzi
Forum Activitate ottismateescu

Activitate ottismateescu



Buna ziua,

De curand mi am internat bunica intr-un azil. Inainte de internare am fost asigurat de anumite conditii si toata lumea vorbea si se comporta foarte frumos, dar la prima vizita am fost ingrozit. Era o zi torida cu peste 33 de grade. Eram imbracat in pantaloni scurti si tricou, am ajuns in camera bunicii mele unde era un miros apasator si transpiram stand pe loc, iar bunica mea era imbracata intr un capot pantaloni de pijama si patura peste ea pana la sold, deoarece facuse in pampers si asa au considerat ca trebuie ascuns mirosul. Mi s a spus ca au ora de schimbat pampersul si d aia n a fost inca schimbata. Am solicitat ajutorul pentru bunica mea pentru a fi dusa la baie pentru a- si face nevoile, iar raspunsul a fost ca " Are pampers! " Doar la rugamintea mea au duso la baie, au schimbat- o si au schimbat si asternutul, nu cred ca au si spalat o pentru ca m au scos din camera , dar de la usa nu am auzit dusul sau apa curgand desi in contract scrie ca se acorda igiena completa ori de cate ori este nevoie.
Bineinteles ca daca vreau sa-mi externez bunica nu mi se va mai restitui nici o parte din suma platita pe toata luna in prima zi.

Ce as putea sa fac ? Si unde as putea sa reclam acest centru de batrani pentru a se imbunatati conditiile din interior si bunastarea tuturor bunicilor din interior ?