avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 424 soluții astăzi
Forum Activitate Bulairazvan

Activitate Bulairazvan

Răspuns la discuția Rulota Gogoserie
Multumesc pentru raspuns! Pentru "accesoriul" exterior se poate folosi autorizatia de constructie ca in cazul unei reclame ? Avand in vedere ca defapt este o reclama dar care este de dimensiuni mai mari... am vreo sansa la acea autorizatie avand in vedere ca nu este ca o reclama obisnuita pusa deasupra oricarei locatie comerciala ? Multumesc !
Răspuns la discuția Rulota Gogoserie
Orice informatie imi e de mare ajutor... multumesc !
Buna ziua ! Numele meu este Razvan si am nevoie de ajutorul dvs. Sunt f tentat sa ma implic intr.o mica afacere daca pot sa.i spun asa... Am o idee si nu stiu daca este 100% legala .. Am sa va spun pe scurt punctele la care am ceva indoieli..
Gogoserie in rulota

1. Vreau sa cumpar o rulota de turism si sa o transform in comerciala pt a o face exact cum doresc... sa o fac sa indeplineasca conditiile igienico-sanitare ... intrebare .. Am voie ? Trebuie neaparat sa fie comerciala?
2. Sunt obligat sa o inmatriculez tinand cont ca nu intentionez sa o transport pe rotile ei .. ci doar static in care sa.mi desfasor activitatea
3. Stiu ca suna banal rulota-gogoserie ..dar vreau defapt sa o transform si sa aiba o tematica... intrebare : am voie sa.i schimb culoarea?
4. Partea cea mai importanta este defapt ideea cu care am plecat : Cum spuneam vreau sa o transform si sa aiba o tematica... Vreau sa.i construiesc separat, care ulterior cand asez rulota pe locatie sa o atasez/lipesc de ea,si care se poate separa de rulota in caz de transport..un accesoriu daca pot sa.i zic asa prin care ii dau alta imagine si nu de rulota ( scuze ca nu pot sa spun dar este o idee personala si vreau sa ramana asa deocamdata :D ) care contine lemn si metal, cam inca o data marimea rulotei lungime si latime pe care ulterior sa pun deasupra reclama luminoasa a gogoseriei care va fi alimentata electric ....
Intrebare.. este legal? Imi trebuie acte ? Daca imi trebuie acte pe "accesoriu", cum le dobandesc tinand cont ca o contruiesc personal

VA MULTUMEC F MULT SI RASPUNSURILE DVS SUNT FF IMPORTANTE PT MN IN MOMENTUL ASTA..