avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 738 soluții astăzi
Forum Activitate Sandu111

Activitate Sandu111

Apometrul a fost montat cu putin timp inainte sa fie pusa in functiune reteaua de apa , aceasta este in functiune cam de o luna de zile, inca se fac lucrari la aceasta retea avand in vedere ca exista si intreruperi de furnizare a apei in aceasta perioada .. Iar apa nu a fost folosita decat pentru udarea gradinii , mai exact de maxim 5 ori si nu a fost folosita cantitatea de 38 mc, avand in vedere ca nu este o gradina foarte mare si nu sa udat in exces .
Nu detin nici un document pentru apometru .Acestea au fost instalate si nu cred ca au fost verificate cum trebuie . Nu am primit nici un document pentru apometru . Singurul act care il detin este contractul cu furnizorul.
Este prima data cand se citeste acest apometru , apa a fost bagata de o luna si nu a mai fost citit acest apometru pana acum .
Este vorba despre o retea noua de apa undeva la tara si am observat aceasta diferenta enorma pe apometre fata de consumul efectuat la mai multi vecini .. Au fost inregistrati chiar si 80 metri cubi la unul dintre ei intr-o singura luna .
Ce pot face ca sa se remedieze aceasta problema ? Unde ar trebuii sa merg sa depun o reclamatie ?
Dar dupa parerea mea nu am cosumat cantitatea asta de apa , mi se pare prea mult fata de cat am cosumat .. se poate sa nu inregistreze bine apometrul ?
Buna ziua !
Doresc sa stiu cum sa citeste mai exact acest tip de apometru .

[ link extern ]

Pe apometru este indexul : 00038
Ultima cifra este zecimala ? Se ia in considerare sau nu ?
Sunt 38 metri cubi ? sau 3 metri cubi si 800 de litri ?