avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 758 soluții astăzi
Forum Activitate bulgarasul

Activitate bulgarasul

Discuție despre secretar
pentru a fi secretar de primarie intr-o comuna este de ajuns sa ai numai master in studii juridice sau iti trebuie si facultatea de drept.
va multumesc
Discuție despre sporuri
un casier din primarie poate sa ia un spor de toxicitate pentru ca umbla cu banii , daca da care este articolul de lege.
Discuție despre somaj
care sunt beneficiile de care as putea beneficia de la somaj daca ma incadrez , nu iau indemnizatie de somaj, am 23 de ani, am terminat liceul in 2014 si nu am lucrat nicaieri.
va multumesc
Cum se calculeaza o prescriere de debit fiscal, de exemplu pentru un teren extravilan?
daca o banca vinde creditul de nevoi personale (pe care nu l-ai achitat dar nu ai girat cu nimic si nici giranti nu ai avut -am luat 21500 lei am achitat 48147 lei si mai am de dat 27000 lei) unei firme de recuperari si obtine o executare silita ce s-ar putea intampla.
va multumesc.
procentul de premiere de 5% din fondul de salarii este diferit de celelalte sporuri care cumulat sa dea 30 de procente.
va multumesc
Discuție Acordare pensii
de unde ridica pensionarii din armata pensia, tot de la casa de pensii
Răspuns la discuția munca
va multumesc
Discuție munca
am dat examen pentru un post de referent la o primarie pe functia de casier, desi am studii superioare, acum intreb daca ar putea sa-mi transforme postul cu studii superioare. Va multumesc
de cand se poate da in administratia publica sporul pentru conditii de munca