avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2112 soluții astăzi
Forum Activitate M Stefan

Activitate M Stefan

Va multumesc pentru raspunsuri.Am incercat sa schimb ora si sa nu ne mai intalnim.Am observat ca ea nu are o ora anume cand isi scoate cainele la plimbare.De ex ultima plimbare a cainelui meu este la ora 22,uneori ne intalnim alteori nu. Ce ma deranjeaza cel mai mult este limbajul vulgar si faptul ca nu sta sa vorbeasca. Voi face o plangere la politie poate asa se va linisti.
Multumesc tuturor!
Buna seara! Sunt aici in speranta ca ma puteti ajuta in privinta unui raspuns.Stau intr-un orasel micut unde aproape toata lumea se stie cu toata lumea. Un sfert dintre noi avem si caini de talie mica.Problema mea de cateva luni este cu o doamna care are un catel de talie mica.Cand ne intalnim seara incepe sa urle si sa aduca injurii ca de ce imi plimb cainele pe langa cainele ei ca se latra.Cainele meu nu este agresiv, este un caine linistit.Dar cand se intalnesc cei doi al meu latra iar ea isi ia la propriu cainele pe sus si incepe sa injure.Cum îi vine la gura. Am incercat sa stau si sa îi explic ca nu se intampla nimic daca se latra intre ei dar nu ma pot intelege cu ea.Ce pot face in privinta asta, ce masuri pot sa iau?Ce rezolv daca apelez la politie?
Multumesc.