avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 920 soluții astăzi
Forum Activitate Tomi1995

Activitate Tomi1995

Buna ziua ,am Si eu o problema (de fapt mai multe ), lucrez la o firma în cluj cu mai multe locații ,iar eu în contract sunt trecut pe o alta locație fata de cea în care lucrez Acum ,Si aici Acum am o problema ,am fost informat ca eu trebuie să plătesc un minus la inventar de aprox. 5000 de lei ,dar eu când am venit nu am făcut un inventar pe care sa îl semnez si proces verbal de predare ,primire în gestiune (menționez ca sunt ospătar), iar din luna iunie nu am mai primit bani ,lucram zilnic cate 16 ore ospătar (de-ai eram trecut la 8ore) ,iar pe urma am fost informat ca o sa lucrez în bucătărie (de-ai nu sunt bucătar ) iar Acum mi se imputa minusul de inventar cu toate ca nici nu am semnat acte de inventariere,Si nici nu am lucrat pe bar o perioada ,iar Acum mi Stiu ce sa fac ,am lucrat Si mai multe ore ca Si în contract ,am lucrat Si pe alt post fata de cel trecut în contrac,iar Acum mi s-a comunicat ca nu o sa primesc bani pe zilele lucrate Pt ca sunt minus la inventar , Ce pot sa fac în aceasta situație ,au dreptul sa îmi imputa acei bani ,Si pot reclama undeva faptul ca am lucrat mai mult decât eram pontat Si faptul ca lucram pe alt post ?