avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1095 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters439476

Activitate ContSters439476

Clar asa situație doar pentru ca trăim în România, suntem vinovați de orice și probabil acea persoană are pe cineva în cadrul politiei și fiind cele mai tinere persoane din acest bloc, nu e ceva ok pentru vecinul nostru. Și domnul polițai a zis ca de ce sa scoată camera de acolo sa nu mai știe nimeni cine vine pe la noi? Mie nu mi se pare normal ca cineva sa știe tot timpul pe cine aduc sau ce fac eu în casa mea
Mulțumesc. Tocmai asta am vrut sa fac ieri când m am prezentat iar la ipj și am stat doua ore acolo sa mi arate cum prietenii mei coborau pur și simplu și nu se întâmplă nimic. Doar ca unul din ei a avut '' nesimțirea '' sa se uite direct la camera și
sigur a înjurat. Citind domnul polițai pe buze. Aveam în telefon legea și articolul în care scria clar ca nu ai voie și ca îți trebuie aprobare pentru asa ceva. Am vrut sa fac plângere pentru camera și mi a zis ca nu pot sa fac asta ca este legal și ca ce scrie în articolul acela se înțelege total greșit. E pe domeniul public. Având în vedere ca toți vecinii din acest bloc au probleme cu acel vecin și pe toată lumea reclama cu tot felul de motive stupide. Am zis și asta și domnul polițai a fost foarte deranjat. Spunându-mi ca o sa ne mi vedem curând și sigur o sa mi dea o amenda. Și cum i am spus și lui, nu înțeleg cum acel vecin care sta la etajul 3,noi fiind la 4 pe partea opusa e deranjat de '' gălăgia noastră '' și nu vecinii care au peretele în peretele nostru și aceștia fiind în vârstă, nu avut niciodată nimic de reclamat
Bună ziua. As vrea sa știu ce pot face sau unde pot face plângere. Un vecin reclamangiu de fel. Are la ușa apartamentului o camera video, HD și cu infraroșu, care prinde o zona foarte mare a scării, și nu ușa lui, nu are nici o autorizație pentru ea. Și de fiecare data merge la politie și depune plângeri aiurea, fără motiv, merge cu filmări cum trec oamenii prin fata ușii lui și inventează povesti, care chiar daca în imagini nu se dovedesc. politia ii aproba fiecare minciuna. Am vrut sa fac plângere la politie pentru acea camera video dar nu mi s a dat dreptul de a face asta și m am saturat sa ma tot plimb pe la secția de politie în fiecare luna pentru ca vecinul merge și depune plângere pentru nimic și face abuz de sistemul lui de supraveghere care nici măcar nu este legal. Probabil are pe cineva în cadrul politiei care ii face pe plac. Mi s a dat un avertisment chiar dacă în declarație si chiar dacă s a constatat ca nu a fost gălăgie în acea seară, adică fără nici un motiv, doar pentru ca niște prieteni care coborau de la noi s au uitat spre camera lui de supraveghere, nu înțeleg. Ar trebui sa merg cu capul plecat și sa fac plecăciuni când trec pe acolo? Ca sa nu mai ajung la politie și sa mi se repete ca o sa mi dea amenda fără nici un motiv doar pentru simplu fapt ca am vrut sa depun plângere pentru ce face vecinul cu camera aia video.