avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 822 soluții astăzi
Forum Activitate Alinamarialoredana

Activitate Alinamarialoredana

Buna ziua!am la poliție un doasar in desfășurare unde am cal de inculpat pt inselaciune in forma continuata și fals sub semnătura privată in forma continuata.am lucrat ca agent la un IFN in anul 2013 și am emis niște contracte de credit cu Adeverințe false.intrebarea mea este ce mi se poate întâmpla?am luat legătura cu un rep al acelui IFN,m am oferit sa plătesc prejudiciul eșalonat,încă nu am primit un răspuns.daca ajung la o înțelegere amiabila cu ei,și își retrag plângerea pt inselaciune as ramane doar cu cea de fals.nu am antecedente penale ,la audieri m am prezentat mereu,am cooperat și mi am recunoscut fapta din prima.va multumesc!
Discuție Mostenire
Buna seara!am și eu o întrebare:tatăl meu a primit ca moștenire o casa,după moartea părinților.a vândut casa acum 12 ani,dar nu cu act de vânzare cumpărare,au făcut o chitanța de mâna.zilele trecute a primit o Înștiințare din partea fiscului,ca are de plătit taxele fiscale pentru respectiva locuința,deoarece nu au mai fost plătite de 12 ani.a fost la fisc și la primărie de a întrebat de ce i a venit lui de plata,și au spus ca in evidentele primăriei și a fiscului el figurează ca proprietar deoarece respectivul nu a făcut act pe casa,lumina a rămas tot pe numele tatălui meu,absolut tot ce e acolo și ca e bun de plata.acum eu întreb,acea chitanța de mâna are vre o valoare?daca tatăl meu plătește fiscul,deoarece respectivul a zis ca el nu plătește ca nu l interesează ca oricum casa a ajuns de paragina,tata îl poate da afara de acolo?multumesc