avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 847 soluții astăzi
Forum Activitate Cosminel7

Activitate Cosminel7

Răspuns la discuția Accident victima
Si o sa imi recuperez permisul? Exista posibiltatea sa fiu si amendat?
Acum 4 luni, efectuand manevra de mers cu spatele, am acrosat usor o persoana pe o alee dintre blocuri. Ideea e ca oricum e foarte strans acolo si nu prea ai unde intoarce. Prostia mea e ca femeia fiind vecina cu mine de bloc, mi-a cerut sa o duc la spital ceea ce am si facut. Intre timp am anuntat politia, m-am intors la locul accidentului. Bineinteles ca permisul mi-a fost retinut pe parcursul investigatiilor. Cu respectiva m-am impacat, am achitat spitalizarea(fiind o noapte a avut doar o entorsa la picior sau ceva mai usor), analizele de alcoolemie, medicamentele respectivei) toate probele au ajuns la dosar, s-au luat declaratiile la martori, unul dintre ei fiind tatal meu. Abia astazi a fost chemata si respectiva, care nu a depus plangere, a specificat in declaratie ca ea a cerut, ba chiar a insistat sa fie dusa la spital, avand tensiunea mare etc. Intrebarea mea este cat ar mai dura pana ajunge dosarul de la politie la parchet, si care ar fi solutionarea, cat ar mai trebui sa astept?