avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 478 soluții astăzi
Forum Activitate adriene

Activitate adriene

Buna ziua,
Este important sa stiu daca pentru perioada cuprinsă între data adjudecarii licitatiei, respectiv Octombrie 2016 si Martie 2017 cand s-a făcut evacuarea fostilor proprietari, cade in sarcina noastra de a plati întreținerea pentru aceste luni? Desi ei au locuit acolo si au consumat?
Multumesc,
Perioada cuprinsă între data adjudecarii respectiv Octombrie 2016 si Martie 2017 cand s-a făcut evacuarea fostilor proprietari cade in sarcina noastra de a plati întreținerea? Desi ei au locuit acolo?
Buna ziua,
Anul trecut in Octombrie am cumparat un apartament prin licitatie publica. Actul de adjudecare este datat in Octombrie 2016, insa am putut intra in apartament abia pe data de 9.03.2017 in urma evacuarii silite cu jandarmi, politie... Acest apartament are datorii la intretinere, iar administratorul blocului face presiuni asupra noastra ca sa achitam, ca fiind noii proprietari, aceasta datorie acumulata de fostii proprietari.
Este obligatia noastra sa platim aceasta restanta atata vreme cat apartamentul a fost cumparat "liber de sarcini"?

Multumesc,
Adriana