avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 924 soluții astăzi
Forum Activitate AlinDelcea

Activitate AlinDelcea

Buna seara! Am si eu o neclaritate privind crearea unui cont fals si sper sa primesc un raspuns daca se poate, fapt pentru care va multumesc anticipat! Am citit postarile anterioare si oarecum ma regasesc in comentariile dvs.. Astazi am aflat de la o prietena de pe fb (fosta colega de scoala generala care nu a avut pana astazi nici o conversatie cu mine, deoarece suntem prieteni de putin timp... cateva luni), ca o alta persoana cu numele identic cu al meu, a contactat-o cu ceva timp in urma si discuta cu ea facand-o sa creada ca vorbeste cu cine ar fi trebuit sa vorbeasca, adica eu. .... ea crezand ca eu am 2 conturi, a tinut legatura cu respectivul sau respectiva pe acel cont fals! Problema este ca in afara de contul fals si discutii, ii propune intalniri cu toti colegii, vorbeste in numele meu, din 3 fotografii pe care le are in album, intr-una dintre ele, apar eu cu sotia, i-a trimis 2 fotografii cu sotia mea, pe care presupun ca le-a luat de pe contul alei mele si tot felul de chestii! Intrebarile mele sunt: 1. Cum pot afla cine este persoana din spatele contului? 2. Cum poate si daca poate sa raspunda sub orice forma pt faptele acestea? Sa fie sanctionat sa fie pus sa plateasca, etc.