avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 612 soluții astăzi
Forum Activitate brianna39

Activitate brianna39

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Domnule Vali ,ideea cu bormasina nu este prea rea ...daca ma gindesc bine cred ca ar fi mai putin costisitoare ,mai rapida si cu siguranta mai de efect decit alte metode sugerate :) ...cu toate acestea de unde atitia pereti de gaurit ?
Multumesc pentru indicatii ,voi incerca si aceasta cale ,daca in continuare pastreaza aceeasi atitudine si nu reusim o intelegere amiabila .
Da,multumesc pentru raspuns ,i-am sugerat si eu aceasta varianta ,dar mi-a spus ca dupa ce a investit in cumpararea unui pian in nici un caz nu va face o noua investitie .In plus cumpararea pianului a fost facuta tocmai in scopul de a exersa acasa ,intrun mediu confortabil si nu in alta parte ...deci o sa murim ascultand nesfarsitele exersari la pian ,probabil :(
Sunt de acord cu dumneavoastra .Dar nu putem ajunge la o intelegere amiabila ,intrucit ei considera ca trebuie sa exerseze cit este necesar ,fara stabilirea unui numar fix de ore .M-ar fi interesat parerea unui avocat : printr-o actiune in justitie ,pot obtine ca exersarile sa dureze un numar fix de ore /zi ?Sau ce anume au facut alte persoane deranjate de piane sau altfel de instrumente muzicale ?
Multumesc pentru raspuns ...nu vad de ce mi-as antifona eu locuinta intrucit nu eu sunt cel care-i deranjeaza pe ceilalti .Sa inteleg ca in afara perioadelor 22-6 si 13-14 ,ma poate deranja cite ore doreste ?Banuiesc atunci ca si eu pot sa-mi las copii sa -si foloseasca boxele la putere maxima ,ca doar nu este nici o problema din punct de vedere legal daca sunt in afara perioadelor mentionate !
Vecinul din apartamentul vecin ,si-a inscris copilul la scoala de muzica .Exersarile la pian se aud din toate colturile apartamentului meu ,practic nu pot sa stau nicaiaeri fara sa aud aceeasi bucata repetatata la nesfarsit .Are dreptul sa ma deranjeze ?Ce pot face pentru a-i restrange programul la maxim 2 ore /zi ?