avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 886 soluții astăzi
Forum Activitate VIOREL1991

Activitate VIOREL1991

Răspuns la discuția ART335alin2-CP
am inteles ca nu tre sa mai urc la volan pana se termina toata tevatura asta dar eu as vrea sa stiu daca mi se va anula permisul de conducere sau doar mi se va dubla perioada de suspendare pentru ca la prima abatere cand am fost baut mi sau dat 90 de zile de suspendare ?intrebarea mea este raman cu permisul inj buzunar sau o sa trebuiasca sa dau pe viitor din nou de permis?
Discuție ART335alin2-CP
am fost prins conducand baut 0,42 in etilotest la probele de sange mia venit rezultatul de 0,80 mi sa suspendat permisul pentru 90 de zile.La 3 sapatamani am fost prin de agentii de la noi din comuna cu dreptul de conducere suspendat mi sa luat acea dovada care mi sa dat cand am fost prins baut si mi sa dat alta dovada inlocuitoare dar
la mentiunea :pentru motive si loc domnii politisti au scris ART335alin(2)CP acum dupa cele intamplate ma pot asteptra sa imi anuleze permisul de conducere sau la ce fapte ma pot astepta?domnii care miau dat dovada or zis ca nu risc sa mi se anuleze permisul doar ca o sa am cazierul patat e adevarat si dupa ce expira alea 90 de zile pot sa imi iau oermisul inapoi sau sa ma astept la probleme grave?pentru ca domnii politisti care mau prins baut si miau dat dovada au zis ca tre sa vin cu ia sa imi dea permisul inapoi cand expira perioada asta de 90 de zile acuma daca merg cu dovada asta inlocuitoare care mi sa dat a doua oara o sa imi dea inapoi permisul sau pot sa imi iau adio de la el si pe deasupara sa mai fiu bagat si la racoare va rog foarte frumos sa imi dati un raspuns mis disperat de nici nu mai pot dormi noptile va multumesc si sc pentru greselile de ortografie