avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 816 soluții astăzi
Forum Activitate Cinetic

Activitate Cinetic

ok si asta cum ma afecteaza daca imi desface contractul de munca disciplinar.. eu am sa incerc sa il conving sa incheiem contractul cu acordul partilor si sa plec fara preaviz nu vreau sa il incurc pe el nici el pe mine... am un motiv serios si ala ca daca nu plec saptamana viitoare pierd un loc de munca bun in danemarca....
Am inteles deci pe scurt trebuie sa stau in preaviz daca dupa 3 luni de zile contractul sa transformat din determinat in indeterminat prin acel act aditional.
Buna ziua. Am fost aganajat la o firma cu contract determinat de 3 luni dupa care mi sa dat o anexa in care contractul continua cu unul nedeterminat . Intrebarea mea este daca odata cu anexa de periaoada nedeterminata se aplica inca 3 luni de proba ? vreau sa imi dau demisia si sa plec in danemarca si ma impiedica preavizul de 20 de zile . stiu ca daca esti angajat pe perioada nedeterminata primele 3 luni sunt de proba. dar eu 3 luni am stat cu contract determinat unde acolo sunt 5 zile de proba din cate am inteles?

Pot sa imi dau demisia si sa nu stau in preaviz?