avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 809 soluții astăzi
Forum Activitate florinileana

Activitate florinileana

buna dimineata,

ma scuzati ca va deranjez,cautand pe internet tot felul de spete despre incalcarea propietatii,ferestre pe calcan,picaturi de streasina ....am gasit forumul dumneavoastra,in speranta ca ma poate ajuta cineva,am sa va povestesc pe scurt problema noastra.
Sunt reprezentantul unei societati comerciale,,si avem o problema cu un vecin,vecin care ne incalca propietatea cu vreo 0.2-0.4 cm pe o lungime de 25 metri,si care are casa construita chiar la calcan cu limita noastra de propietate,casa care incalca toate regulile urbanismului,are trei ferestre mari pe calcan,streasina iese pe propietatea noastra vreo 25-35 cm,aerul conditionat montat pe calcan iese in propietatea noastra cu vreo 35 cm,hornul de la centrala iese si da fumul pe propietatea noastra,apa fluviala se scurge la noi in teren,teava de gaze care merge pe lungul gardului,gard ce intra la noi in teren,iese si ea peste gard cu vreo 15 cm(el sa scuzat ca asa a cumparat atunci cand i am spus).....si tot asa,mai nou si-a marit ferestrele(acum vreo luna de zile)Sincer nu suntem reclamangii,dar noi am construit pe propietatea noastra un bloculet de p+2+M,care respecta toate regulile in urbanism si constructii,iar acest domn ne-a facut plangere peste plangere,chiar si penala.Am suportat,nu am raspuns cu aceeasi moneda,dar nu mai suportam,aseara ne-a amenintat cu moartea,spunand ca de aici nu poate sa rezulte decat moarte,cu foarte multi martori(deoarece am amplasat ghena de gunoi pe peretele comun cu ghena lui,noi am amplasat o in locul indicat pe planul de amplasament din autorizatie,plan vizat spre neschimbare,ghena care este si intabulata),el fiind iranian sau irakian,motiv pentru care am decis sa ii raspundem cu aceeasi moneda.......daca puteti sa ne da ti un sfat,sincer nu am facut niciodata nici o reclamatie,si nici nu stiu unde trebuiesc facute.....
Va multumesc.