avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 819 soluții astăzi
Forum Activitate Flavia08

Activitate Flavia08

Buna ziua,
Voi incheia maine un contract de comodat cu proprietarii locuintei pe care am inchiriat-o. E nevoie sa il semnez in fata notarului pentru a-mi putea face viza de flotant? Dansii sunt cam ocupati si nu au timp sa vina la evidenta populatiei sa imi semneze. Si ce putere ar avea acest contract din moment ce proprietarii nu au inregistrat la finante contractul de inchiriere?
Multumesc anticipat
Multumesc ff frumos pentru promptitudine si pt informatii. Va doresc o seara frumoasa.
nu cred ca bransamentul este comun deoarece pana acum nu am platit costul liftului. Noul administrator cere acum plata liftului..la fel si fond de reparatii si fond de rulment...tin sa mentionez ca eu sunt chiriasa si nu am in contract plata acestor fonduri iar din cate am inteles se achita de catre proprietar.
Buna ziua, am si eu o intrebare. Este normal sa platesc curentul si intretinerea liftului din imobilul corp A cand eu locuiesc in imobilul codp B, in curte..unde nu am lift si nu am uscatorie si nici macar cartela de intrare in corpul A unde se afla liftul? Este legal asa ceva?