avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 827 soluții astăzi
Forum Activitate djbebe123

Activitate djbebe123

Politistul din seara respectiva a spus pentru ca am recunoscut si toate cele . A spus ca a mai fost un caz similar in care a primit amenda de 200 de lei si a scapat pur si simplu iar daca obtin permisul de conducere ma judec cu el si o sa il anuleze pe o perioada de maxim 3 5 luni. Un alt politist a spus aceleasi lucru. Ce pot face? Ce sa cred?
Salut, aseara cam la ora 1 am fost prins de politia romana conducand un autoturism fara detinerea permisului auto, Ei nu m-au prins la volan insa au vazut decat masina si in jurul acelei zone au fost instalate camere, nu le-au verificat insa eu m-am speriat cand i-am vazut de la o distanta de 500 de metri si am facut brusc la dreapta dupa care au venit si ei, am mers la sectie sa intocmim un proces verbal unde am spus adevarul, ca am condus masina respectiva intr-o distanta de 100 de metrii pe prima strada iar apoi 50 pe cealalalta, avand intentia de a conduce autoturismul pana la domiciliul meu ce se afla la 50 de metri. Sunt inschris la scoala de soferi, am inteles lde la politist ca pot scapa doar cu o amenda de 200 de lei 250 de lei dupa cum a spus el . Am mai precizat ca am ales aceasta ora tarzie pentru a nu reprezenta un pericol public, va rog daca imi puteti raspunde, vreau sa stiu daca are dreptatea acel politist, a zis ceva si de o adeverinta sa o pun la dosar ca si cum sunt inscris la scoala de soferi, ca am dreptul sa o iau indiferent de timp, ca nu ramane dosarul penal, si absolut nimic, decat o amenda penala de 200 250 de lei. Nu stiu daca am pus in categoria care trebuie, va rog doar un raspuns duresc, sunt disperat.