avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1947 soluții astăzi
Forum Activitate Anasophie

Activitate Anasophie

Buna ziua sunt Ana eu am o problema care de jumatate de an ma chinui sa o rezolv am fost casatorita doar in acte ca persoana a plecat a doua zi si nu se mai stie nici in prezent de el .Trebuie sa mentionez ca prima de casatorie am avut o relatie in concubinaj si am nascut un baiat .Dupa cateva luni dupa casatorie am plecat in italia si am dat de concubinu cu care am copilul si am ramas impreuna am adus si copilul cu noi si neam stabilit in Italia cu munca,scoala copilului .acum vreo 6 anii am auzit de la o vara de a sotului din casatorie ca el sta cu fosta lui sotie si cu copii lui si ca a depus actele pt divort .in 2017 am ramas insarcinata cu concubinu meu si la rubrica tata am trecut concubinu convinsa ca sunt divortata marea bucurie mia fost cand am venit in tara cu fata pt dumnezeu sa o ierte moartea mamai si mergand sa fac certificatu fetei mam trezit ca nu pot sa il fac deoarece sunt inca casatorita.am platit avocat si am introdus divortu care mi sa pronuntat in favoarea mea pt ca el nu sa prezentat la nici unu .dar problema este ca starea civila nu vrea sai transcrie certificatu fetei pt ca nu e scris tatal copilului care sunt casatorita dar intrebarea mea e daca de el nu stiu nimic cum pot sa trec un copil care nu e al lui si in al doilea rand eu nu pot sa merg in Italia sa il trec in certificatu fetei deoarece nu pot sa faca alt certificat cu alt nume decat cel declarat la nastere.umblam zi de zi pe drumuri fara un rezultat fata nu a facut un vaccin de cand e in Romania si nu are undrept la medic .va rog ajutatima sa pot rezolva cumva eu nu pot sa fac nimic farà schimbarea certificatu ii in Italia care legea italiana nu permite si sa fac un test de paternitate ca sa il fac nu am banii c sa il fac deja baiatu e si el in Romania deoarece vazandul farà mama si lipsuri la scoala mai era un pic si mil lua asistenta sociala am ramas cu 2 copii farà un venit farà nimic si trebuie sa platim casa din Italia ca riscam sa fim dati in strada noi aici nu avem o casa nimic stam la tatal meu va rog din tot sufletul sa ma ajutati
Buna ziua sunt Ana eu am o problema fare de jumatate de am ma chinui sa o rezolv am fost casatoritadoar in acte ca persoana a plecat a doua zi si nu se mai stie nici in prezent de el .Trebuie sa mentionez ca prima de casatorie am avut o relatie in concubinaj si am nascut un baiat .Dupa cateva luni dupa casatorie am plecat in italia si am dat de concubinu cu care am copilul si am ramas impreuna am adus si copilul cu noi si neam stabilit in Italia cu muna scoala copilului .acum vreo 6 anii am auzit de la o vara de a sotul ii din casatorie ca el sta cu fiata lui ostie si cu copii lui si ca a depus actele pt divort .in 2017 am ramas insarcinata cu concubinu meu si la rubrica tata am trecut concubinu convinsa ca sunt divortata marea bucurie mia fost cand am venit in tara cu fata pt dumnezeu sa o ierte moartea mamai si mergand sa fac certificatu fetei mam trezit ca nu pot sa il fac deoarece sunt inca casatorita.am platit avocat si am introdus divortu care mi sa pronuntat pt ca el nu sa prezentat la nici unu .dar problema este ca starea civila nu vrea sai transcrie certificatu fetei pt ca nu e scris tatal copilului care sunt casatorita dar intrebarea mea e daca de el nu stiu nimic cum pot sa trec un copil care nu e al lui si in al doilea rand eu nu pot sa merg in Italia sa il trec in certificatu fetei deoarece nu pot sa faca alt certificat cu alt nume de cat cel declamar la nastere.umblam zi de zi pe drumuri fra un rezultat fata nu a facut un vaccin de cand e in Romania si. I are un dreptate la medic .va rog ajutatima sa pot rezolva cumva eu nu pot sa fac nimic farà schimbarea certificatu ii in Italia care legea italiana nu permite si sa fac un test de paternitate ca sa il fac nu am banii c sa il fac deja baiatu e si el in Romania deoarece vazandul farà mama si lipsuri la scoala mai era un pic si mil lua asistenta sociala am ramas cu 2 copii farà un venit farà nimic si trebuie sa platim casa din Italia ca riscam sa fim dati in strada .noi aici nu avem o casa nimic stam la tatal meu va rog din tot sufletul sa ma ajutati