avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1747 soluții astăzi
Forum Activitate Eve2016

Activitate Eve2016

Răspuns la discuția Iesire ilegala
Multumesc mult When, o sa incerc si asa!
Răspuns la discuția Iesire ilegala
Voi incerca aceasta varianta cu protectia copilului de acolo. Multumesc domnu avocat! Este limba franceză, aparține cantonului din Geneve
Răspuns la discuția Iesire ilegala
Un singur cabinet de avocați din Ro mi a zis ca se poate si in Elvetia dar costul era foarte ridicat. Am luat legatura cu 2 executori judecătorești și mi a recomandat sa iau legatura cu un avocat de acolo. In tot timpul acesta am incercat mai multe variante dar unele au fost peste puterile mele financiare.
Răspuns la discuția Iesire ilegala
Nici macar la telefonic nu pot lua legătura cu ea
Răspuns la discuția Iesire ilegala
Este program de vizitare 5 zile iarna 25 vara, este a patra oară când refuză să pot o iau
Răspuns la discuția Iesire ilegala
Da m am preocupat dar ce puteam sa fac mai mult decat sa fac plangere imediat ce a luat fata? Asa a zis ea ca a dus-o pt tratament, dar la dosar problemele medicale au fost unele ale copilăriei nu ceea ce spunea precum ca ar avea o malformatie. De ani de zile ma lovesc de acest sistem. Pt domnul judecător probabil ca a parut mult mai interesul copilului viata in Elvetia decât să aibă legătura cu tatăl ei. Nici metoda prin care a fost supusă copila de a face posibilă iesirea.
Răspuns la discuția Iesire ilegala
When Din pacate nu intereseaza pe nimeni ca un copil nu isi vede tatal cu anii, pe foaie sunt multe legi dar care nu sunt luate in considerare. La proces s a zis ca nu poate sa dea consens repatrierea pt ca nu sunt motive justificabile...iesirea fără consens al celuilalt părinte sau sa se întrebe prin ce trauma a fost trecută copila mea, prin ce portbagaj.. suntem in Ro si daca suntem oameni de rand si nu se mediatizarea nu reusim sa facem nimic
Răspuns la discuția Iesire ilegala
Domnu avocat, va multumesc pt ajutor. Din nefericire am gasit un avocat pe timpul procesului, care nu s a implicat foarte mult, a tratat totul cu superficialitate, din acest motiv probabil ca ne pierdem increderea. Imediat ce am aflat ca a luat copilul am apelat la un avocat, numai sub îndrumarea dansului am procedat. Nu sa axat imediat pe iesirea ilegală,.. ci pe custodia in comun..Nu am inteles motivul, nu cunosc legea, de aceea m am lăsat îndrumat de cineva capabil. Am 3 ani in care nu imi vad copilul... Nici la telefon nu pot Vb cu ea
Răspuns la discuția Iesire ilegala
Gi-jane2
Multumesc mult! Exact asta este situatia. Ultima dată ma intrebat poliția daca nu cumva m am impacat cu mama copilului. As dori sa am un avocat cu dedicație, omenie si cu preturi rezonabilă.
Răspuns la discuția Iesire ilegala
Nu este in tara.