avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2113 soluții astăzi
Forum Activitate CVeronicaC

Activitate CVeronicaC

Am vb cu ei calm si nu i-am provocat in niciun fel. Eu la ei sa vb cu ei nu ma duc ca imi este frica si dovezile sunt pe corpul meu iar trauma o au copii mei. Fata mea de 6 ani trebuie sa o duc la consiliere psihologica din cauza lor pentru ca nu isi revine se trezeste noaptea si plange si este terorizata. Cu ei nu se poate discuta omeneste. Îi voi rezolva pe cale legala. O sa caut un avocat zilele astea care sa ma reprezinte.
Stau la bloc et.9 sub mine stau cu chirie o familie de romi. Intr-o zi la ora 12 ma eram imbracata cu copii mei (de 1 an si de 6 ani)sa plec din casa in momentul im care am deschis usa tipa de la.8 era chiar acolo parca ma astepta a inceput sa tipe la mine ca de ce o trezesc la ora aia, i-am spus calm ca este ora 12 si nu e ora de liniste dupa care a inceput sa ma injure si sa ma faca in fel si chip ca o deranjeaza copii mei care au program cand este ora de liniste ei dorm. I-am raspuns tot calm sa plece la ea acasa si sa cheme politia daca are ceva de reclamat, moment in care ea mi-a bagat unghiile ei cu gel forma ascutite direct in fata de mi-a luat carnea si mi-a dat si cu piciorul in coapsa mentionez ca aveam in brate copilul mei de 1 an si fata mea de 6 ani era langa mine. Abia teuseam sa o imping de frica sa nu imi loveasca copii pe deasupra a mai venit si barnacsu si inca o femeie tot de la ea care sau pus in fata mea da aia tot se intindea si mai nimerea cate una vecina de langa mine a iesit saraca a vazut si a intrat inapoi ca sa speriat. Cand au plecat iam zis ca o sa chem politia si ma amenintat ca ma bate iar. Bine-nteles ca am chemat politia care nu a facut nimic. Am fost oricum si am depus o plangere impotriva la toti si am fost si sa imi scot certificat medico-legal pe care il voi depune la dosar cand va iesi. Copii mei sunt extrem de traumatizati mao ales fata mea de 6 ani care nu a vazut niciodata asa ceva nici la televizor pentru ca nu tin decat pe desene. Culmea cand ma intorceam de la sectie el iesea din lift noroc ca eram cu cumnata si cumnatul meu, fata cand la vazut sa speriat si a inceput sa planga.Blocul si locatia unde stam noi este destul de buna nu prea sunt de ai lor. Vreau sa va intreb ce pot sa fac sa nu se mai intample si vreau pe cale legala sa sufere cat mai mult si ei. Eu este posibil sa raman cu semne iar fata va trebui sa o duc la un psiholog pentru ca ii este frica sa iasa din casa sa nu ii vada. Va rog ajutatima cum sa procedez legal.