avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 437 soluții astăzi
Forum Activitate Dumy44

Activitate Dumy44

Răspuns la discuția Fuga de acasa la 17 ani
Deci pe de alta parte , daca ea vrea sa plece nu poate nu ? ...
Răspuns la discuția Fuga de acasa la 17 ani
Doamna , eu am toate utilitatiile , am un venit destul de mare , cat sa tin 5 persoane , nu una . nu e vorba ca daca ramane cu mine ca moare de foame sau alte chesti , nu facem copil sau alte tampenii , doar vrem sa stam impreuna . Eu vreau sa stiu daca imi poate face ceva politia , sesizez din nou , ea e de acord , ea vine singura de buna voie .
Buna seara , vreau sa adresez si eu niste intrebari :
Am o prietena care vrea sa fuga de acasa , are 17 ani , ea vrea sa se duca la prietenul ei in varsta de 18 ani , el este sportiv de performanta , campion national , are venit , casa etc , are tot ce ii trebuie .Intrebarile sunt :
-Politia ii poate face ceva fetei sau lui ?
-Cum am putea sa ii facem pe parinti sa cada de acord ?
-Care ar fi cosecintele ?

Fata vrea sa plece singura , nu e obligata , nu e fortata de nimeni , ea vrea sa plece singura . Spun din nou , baiatul are venit , are casa , familia lui e de acord .Din cate stiu dupa o anumita varsta se poate face orice .
Va rog sa imi raspundeti cu cat mai multe chestii , vreau sa stiu daca se poate muta la el , ea fiind de acord si el la fel .
Răspuns la discuția Fuga de acasa la 17 ani
Politia ii poate face ceva , adica daca ea a venit , ea vrea asta .Mie imi poate face ceva daca parinti ei pun plangere si fata spune ca nu a fost fortata , ci a venit de buna voie , cu ea ma vad , odata pe saptamana ... chiar si mai mult... .
Salut , am 18 ani , sunt impreuna cu o fata de 17 ani , eu o iubesc foarte mult de asemenea si ea pe mine.
Noi zi de zi vorbim , ne sfatuim si foarte multe chestii . tinem foarte mult unul la altul .Ea vrea sa fuga de acasa sa vina la mine , va intreb , exista vro cosecinta ? Adica : Politia imi poate face ceva mie ?
Ea cat si eu ne continuam studiile . Eu sunt Sportiv de performanta , vreau sa ma fac antrenor ,nu fumez , nu beau , nu sunt ca toti baietasi astia de strada , de fel sunt foarte cuminte , adica sunt o fire blanda chiar daca sportul pe care il fac nu poate spune asta :) . O iubesc foarte mult .Va rog sa imi raspundeti .