avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 899 soluții astăzi
Forum Activitate Camelia563

Activitate Camelia563

ADN-ul a fost făcut la cerere,iar cand s-a propus efectuarea altui ADN, avocatul sotului a zis că nu are rost sa mai facem, deoarece este facut unul si nu are rost sa mai dăm atatia bani,ci sa facem un serologic,costa si mai putin,care a iesit pozitiv. Acum este luat in vedere efectuarea altui ADN la alt IML


Da,la familia lui m-am referit,m-am exprimat eu gresit

gi-jane2 a scris:

Camelia563 a scris:

Am inteles.Cu privire la alt aspect,adică sunt foarte revoltați, susțin că i-am mintit atatia ani si amenință ca-mi vor face rau,ma vor da in judecata,vor merge la Protectia Copilului,as avea de platit pentru asta?



Asta ati mai intrebat si in alt topic.
La Protectia copilului, nu are ce sa caute cu problema asta.


cu asta am fost de acord deoarece copilul este foarte atasat de bunicii din partea tatalui, dar cu faptul de a părăsi orasul si a locui cu alt bărbat si copilul sa se obișnuiască cu el,sau sa-i zica zic la un moment dat "tata",nu sunt de acord


Din formulare, se intelege ca dvs nu sunteti de acord cu mutarea etc, desi cred ca va referiti la familia fostului sot.
Daca sunteti de acord cu un program de vizita si va fi fixat de instanta printr-o hotarare, va trebui sa il respectati. Mai departe, nu mai e treaba lor ce faceti dvs si copilul. Daca voia sa fie tata, trebuia sa nu conteste recunoasterea. Nu se poate sa fie tata, fara sa fie.

Buna ziua.S-a mai confruntat cineva intr-un divort cu minor,ca in urma efectuării unui ADN si unui serologic facute la aceeasi institutie,sa primească rezultate diferite? Mentionez ca unul era facut la cerere,iar celalalt judiciar.Multumesc
Dupa terminarea divorțului vreau sa ma mut din oras,din cauza amenințărilor, am pe cineva in viata mea care imi accepta copilul si ma susține,lucru care din parte sotului nu am avut,iar,cu toate ca renunta la paternitate,cere program de vizita,cu asta am fost de acord deoarece copilul este foarte atasat de bunicii din partea tatalui, dar cu faptul de a părăsi orasul si a locui cu alt bărbat si copilul sa se obișnuiască cu el,sau sa-i zica zic la un moment dat "tata",nu sunt de acord
Am inteles.Cu privire la alt aspect,adică sunt foarte revoltați, susțin că i-am mintit atatia ani si amenință ca-mi vor face rau,ma vor da in judecata,vor merge la Protectia Copilului,as avea de platit pentru asta?
Buna ziua.Am si eu o intrebare mai delicata,daca ma puteti ajuta.Sunt impreuna cu sotul meu de 10 ani,dar căsătoriți de 2 ani si avem un copil de 5 ani,rezultat in afara căsătoriei. Acum suntem in divort,el a facut test ADN inainte de a incepe procesul de divort,din care reiese ca nu e tatăl copilului,iar acum cere ca minorul sa poarte numele meu sau al tatălui.Recunosc ca,in urma unor neînțelegeri dintre noi,neavand obligatii,am avut relații cu alta persoana,dar nu am avut niciodată îndoiala ca minorul nu ar fi al sotului,deoarece la scurt timp ne-am împăcat.Intrebarea care o am este,sunt obligata să caut acea persoana pentru a recunoaste copilul daca eu nu vreau? Multumesc