avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 559 soluții astăzi
Forum Activitate Cartojanc

Activitate Cartojanc

Discuție Intrebare
Buna ziua
am gasit masina mea lovita in parcare
Am dus.o pe platforma in service si am deschis dosar de dauna CASCO cu regres rca mi s.a spus ca este mai repede si mai bine pt mine asa dupa aproape 2 luni dosarul se finalizeaza cu dauna totala. Masina este logan gpl oct. 2008 Cei de la casco imi ofera la dauna totala aproape 4000 lei si masina sau un posibil cumparator al masinii care acum , livita, este evaluata la 5300 lei devizul de reparatii al service este de 15500 la care se adauga tractarea si costul devizului aprox. 1000 lei deci di ncei 4000 ce imi ofera casco cu regres scad 1000 la service si raman cu o masina lovita si 3000 lei nu pot nici sa o repr nici sa .mi iau alta masina caci nu am posibilitati si masina imi este utila de la service am inteles ca valiorea de piata a unui logan 2008 este de 3500 euro si eca da 70 % din valoarea si masina lovita intrebarea mea este daca eu am deschis dosar dauna casco cu regres rca de ce casco imi da o suma atat de mica in conditiile in care casco isi recupereaza banii de la rca are la dosar rca vinovat eu sunt nevinovata masina are rca vinovat si casco al meu si eu obtin o suma cu care nu pot rezolva nimic ;ce pot face in aceasta situatie. Eu doresc sa.mi repar masina, ce ma sfatuiti sa fac?

daca ma puteti ajuta cu un sfat
multumesc

Intevenție moderator:
Vă rog să scrieți cu litere mici, stimate utilizator. Mulțumesc.