avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 788 soluții astăzi
Forum Activitate Diana1991.

Activitate Diana1991.

Răspuns la discuția divort cu doi copii mici
suntem casatoriti de trei ani si avem impreuna doi copii, un baietel de 2,7 ani si o fetita de 6 luni. sotul meu este foarte violent cu mine de cand am nascut baietelul. in anul cand am nascut baietelul a murit si mama lui, iar asta ma facut sa sper ca e cauza violentei lui si am incercat sa il fac sa se schimbe dar nu am reusit. poate ma veti intreba de ce am ales sa dau nastere si fetitei. am ales asta pentru ca nu sunt adepta avortului. atunci cand am ales sa pastrez sarcina el nu a fost deacord si mereu imi spunea sa fac avort dar nu am vrut sa fac asta cu toate ca stiam ce fel de om este. am sperat iar ca se va schimba si a facut-o dar in rau. ma ameninta cu moartea mereu si imi spune ca eu am vrut doi copii si trebuie sa suport acum. am suportat dar nu mai pot. ca sa plec din casa lui nu am cum cu ambii copi pentru ca imi va face rau. copiii ii iubeste foarte mult chiar si pe fata. fata de ei nu ar face nimic gresit dar fata de mine este capabil de orice. imi este teama pentru mine iar fara copii eu nu pot sa plec de stiu ca o sa stau pana nu mai rezist nici fizic.
as vrea sa divortez de sotul meu pentru ca a devenit foarte violent. ma poate ajuta cineva cu cateva sfaturi?