avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1726 soluții astăzi
Forum Activitate attilazoltanvarga@yahoo.com

Activitate attilazoltanvarga@yahoo.com

Răspuns la discuția sarcina malformată acum 18 ani
buna va multumesc pentru raspinsi da in timpu acelea eram cu frica chiari si parinti nau zis sa lasam finca se temeam de fosti conducere comunista , ce numa lasa sa ma linistezi din ce cauza nu mil aratat nici mie nici la sotul me,,, multumesc pentru intelegere cu mult respect
buna sara numele meu este varga gyongyver din judetul salaj loc sarmasag
intrebarea mea domnu avocat .este in urma de 18 ani am fost insarcinata 27 de saptamani,carcina,fara sa stiu am fost internata la spital cu infecti urinara la tratament in simleu silvanie doctoru ma intrebat ca vrea sa faco o ekografie sa vedem beblesu dupa care mia zis ,ca am probleme cu copilu si matrimite la spitalu judetean sa ma consulte si acolo , si dupa ce eram trimis la docoru X el mia spis ca sarcina trebue intrerupt ca copilu nare cap ,tanara asteptam adolea copil cu bucurie cu sotul meu impreuna nea dezamagit da find ca doctou spinea ca nare voie sa duc sarcina pana la capat ca pot aparea proble me si cu sanatatea mea asa ca am luat decizia ca intrerup sarcina asa cum nea zis doktoru genecolog , in timp ca miae facut cezariana eram adormit da aduc aminte ca foarte bine ca reenim din adormire auzeam copilu meu cum plange si incercam sa ma uit ca unde plange copilu ma opservat dr,anestesist si apicat sa striga tu esti constienta si miea pis masca pe gura napoi si am adormit napoi in zia respectiva am revenit constent la sectie de reanimale, cu dureri mari sotu meu era langa mine si ma in curajea ,sotu primu cuvant care ma intrebat ce ofost baiat sau fata si iam raspisi nu stiu ca nulau aratat mie ,dupa care si sotu era curios sal arte si sa stim ca ce aviam baiat sau fata da nici la el nui au aratateu ca mama dupa mult timp iam zis la sotu ca mam trezit dupa ce mia facut cezariana si am auzit cumplange copilu nostru ,de atuncea numa simt linistita din cauza ca nu niil aratau chiar daca era malformat sau un animal eram mama lui si parntii lui,șaveam dreptul sal il mormantam da copilu nulam sacut mort unde poate fi sau ce au facut cu el, acuma am luat hotarare dupa 18 ani sal dam in judecata rugamintea mea este dac eu eram doctorunu faceam sa nu arat coplu malforam la parinyii lui,varog sami raspundeti avem dreptul sal dam in judecata????,,, va multumesc pentru intelegere.