avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 668 soluții astăzi
Forum Activitate Daniela_Diana

Activitate Daniela_Diana

Eu locuiesc in Orasul Mioveni jud Arges fostu locuieste in Baia Dobrogei jud Tulcea daca ma apuc de proces va fi vreo problema?
Si o alta obtiune nu exista dupa divortu de fostu sa imi trec fata pe numele tatalui biologic ?.o doamna avocata imi zicea ca pot merge la notar sau avocat sa fac un fel de cerere in care sa zic ca nu fostu e tatal fetei si fostu trebuie decat sa recunoasca ca minora nu este a lui .. . Ceva care sa nu ma coste atata de mult....
Buna ziua !Ma numesc Radulea Daniela am si eu o intrebare la dumneavoastra ....acum 8ani m_am despartit de fostu sotu care avem impreuna un baietel de 13ani dupa un aproape 2ani si ceva am nascut o fetita care are 5ani acuma .Ne fiind divortati fetita a fost trecuta pe numele la fostu sot.Intrebarea mea este:Cum pot sa imi trec fetita pe numele concubinului" sa numai poarte numele la fostu sot?Ce soluti pot gasi ..Ca la ce am intrebat pana acuma imi cer bani foarte multi si nu am atatia eu lucrez la salubritate iau un salariu de 1000lei daca lucrez o zi 2in plus si am "concubinu" bolnav este hipertesiv si operat de herniede disc