avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1374 soluții astăzi
Forum Activitate AMary123

Activitate AMary123

Buna seara!Sunt si casiera si agent vanzari intr-un magazin mare,(tinute vestimentare)!Va multumesc pt ajutor!
Buna ziua!exact la asta ma refer si eu: registrul de vanzari plus registrul de seif,iar noi ca si agenti comerciali,avem in atribuitie( obligatia)si intocmirea actelor!
Astazi am aflat ca se va mai pune in aplicare o sanctiune de 10€,persoanelor care gresesc in acte,noi ca si vanzatoare,avem obligatia ca la sfarsitul programului sa facem si registrul de casa plus registrul de seif(pe langa inchidere si monetar),iar la atributiile angajatului nu este mentionat nimic de intocmirea acestor documente!va multumesc!
Buna dimineata!Mai exista "seful cel mare" ,care este italian,si nu prea il vedem ,nu intelege lb romana,
Lucrez la un magazin,si s-au "trezit" doua fete cu chef de sefie!una dintre ele a spus ca la greseli suntem penalizati adaugand o ora in plus in program(neplatita),iar una ca ne ia 20€ pe greseala,iar in contract nu este nimic mentionat de genul!Nu mai spun si faptul ca ne spune ca "ne ia dracul"sau ca il "vedem pe dracul" daca mai facem greseli!Mi se pare ok sa se faca penalizari dar nu abuziv si iarasi nu mi se pare ok sa ni se vorbeasca asa!