avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 624 soluții astăzi
Forum Activitate CLAUDIU LASCOSCHI

Activitate CLAUDIU LASCOSCHI

Victima nu are ce masuri sa ia.
Ar fi bine sa apeleze la avocat ca sa vada despre ce este vorba.
Este posibil sa nu fie probe suficiente sau sa fie probe îndoielnice...
Avocatul victimei o poate informa după ce studiază dosarul penal și sa vada ce este de făcut în concret.
Cred ca va avea nevoie de avocat foarte bun din moment ce procurorii au dat greș indiferent de motive.

București 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
În provincie merge ușor.
Eu am spus ca este suficient sa pocnească din degete avocatul.
Și când spun asta nu ma refer neapărat la cel mai bun avocat din orașul de provincie respectiv.

La București este Liga Campionilor în asa ceva, cam prin sferturile de finală, nu în faza grupelor...
Mai am o vorba...
Germania la fotbal când joaca prost ajunge în finala și dacă joaca bine o și câștigă.

În provincie este soft...au cazuri puține...De 100 de ori mai puține decât la București...

București 2024
Este în regula cum ați procedat.
99% din oameni care își angajează avocat procedează ca dvs. și au asigurata apărarea în UP și în faza judecății.

Aveti asigurat absolut sigur garantat dreptul la apărare prin avocat în caz de audiere sau alte asemenea acte procesual penale.
Acesta este rolul vital al avocatului angajat de dvs.
Nu alte chestiuni incidentale...care se taxează separat.

E ca și cum un om vrea sa tina un proces 30 de termene și sa plătească avocatul pentru un termen de judecată, ca să înțelegeți dacă aveți experiență în lumea justiției și înțelegeți ce ar însemna 30 de termene...
Avocatii înțeleg ușor ce zic...la fel si judecatorii și procurorii...Dar ei sigur au experiență....
Este o inversiune folosita pentru o buna înțelegere generală...

București 2024
Angajati avocat ca sa vada exact care este situația.
Insa, cautati avocat care se pricepe la asa ceva și sa știe și cum sa vorbească cu procurorul.
După aceea de abia avocatul va poate informa..
Sunt mai multe aspecte de analizat..

București 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Este adevărat ca ceea ce zic eu pare adesea legendar dar urgentarile există și sunt făcute de anumiți avocati.Eu știu absolut sigur asa ceva.Nu vorbesc din auzite ci din fapte.

Deci, nu este chiar asa avocatul, o chestie care sa depindă de procuror
Procurorii nu fac mereu fata sa își facă de cap

Este aberant sa spună cineva sa nu plătească avocat căci asa s-a dus totul de râpă în justiție.
Eu din 2012 am anunțat căderea justiției în câțiva ani și asa a fost.
De atunci oamenii de rand au contribuit împreună cu politicienii la distrugerea justiției și eliminarea parghiilor dure de constrângere împotriva procurorilor.

Insa, nu apelați la avocati care habar nu au de urgentari căci este complet inutil asa ceva.
Suma de 1000 euro reprezinta probabil faza de UP și judecata.Si atat.
Îmi vine greu sa cred ca acoperă și urgentarea din motive expuse de mine anterior.


București 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Vorbiți cu avocatul pentru urgentare.
Singur nu aveți nicio șansă.

Ați stabilit cu avocatul si urgentarea sau ati plătit reprezentarea pentru tot procesul la grămadă?
Se discuta separat pentru urgentare și se plătește separat căci este ceva foarte dificil și avocatii cam fug de asa ceva.
Reprezentarea este simpla în astfel de cazuri fata de urgentare, ca să înțelegeți.

București 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
În ziua de astăzi urgentarea unui dosar penal în UP este ceva foarte dificil.
Procurorii se plâng ca au multe dosare și ca sunt prea putini...
Eu cred ca își administrează în mod greșit timpul dar ei au alta părere...

În astfel de cazuri trebuie plătit separat avocatul pentru urgentare intrucat este mai dificila urgentarea decât însăși cazul penal pe care îl aveți.
Este necesar sa existe și argumente solide...

București 2024
Răspuns la discuția Reabilitarea
Prescripția nu va ajuta la reabilitarea judecătorească.
Rezolvati aceasta problemă și apoi mergeti la avocat ca sa se ocupe de caz și sa va facă redactarea cererii de reabilitare în condițiile legii.
Daca nu va permiteți reprezentarea în instanță se poate plati doar redactarea care este esențială.

București 2024
Daca nu aveți avocat angajat o sa îl cheme procurorul când o sa aibă timp.
Poate dura și 2-3 ani.

București 2024
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Întâmpinare la apel și atat.
Combateți ce zic ei în apel.

București 2024